Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

ЄС надасть Україні нові торгівельні квоти

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЄС, торгівля

    В результаті міжінституційних переговорів щодо надання Україні торговельних преференцій сторони досягли компромісу, у відповідності до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій виключена.

    29_1472582322_besviz.jpg (.76 Kb)

    Про такий результат тристоронніх переговорів, які відбулися у вівторок пізнім вечором в Страсбурзі.

    "Після бурхливих обговорень вдалося досягти сильного компромісу, на який погодилися всі три установи (Європарламент, Єврокомісія та Мальтійське головування). Він передбачає надання Україні преференцій на всі сільськогосподарські продукти, запропоновані Європейською Комісією, причому п'ять з них частково відновлені, а з промислового комплексу видалена сечовина", - йдеться в повідомленні.

    Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду - 2500 тонн, томатів оброблених - 3000 тонн, пшениці - 65000 тонн, кукурудзи - 625000 тонн, ячміня - 325000 тонн.

    "Ці скорочення є відповіддю на чутливість деяких держав - членів у сільськогосподарському секторі", - наголошується в повідомленні.

    Крім того, узгоджений текст робить акцент на боротьбу з корупцією, яка є однією з умов виділення торгівельних преференцій Україні. Крім того, товари, які вивозяться з територій, захоплених сепаратистами, будуть предметом додаткових перевірок.

    Також Європейська Комісія була зобов'язана більш докладно звітувати про стан реалізації цих преференцій.

    "Прийняте вчора рішення забезпечує підтримку торгівлі з Україною при одночасному захисті вразливих для фермерів та промисловості ЄС інтересів", - прокоментував доповідач від ЄП Ярослав Валеса результати переговорів.

    Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільноі торгівлі.

    Як повідомляв УНІАН, у вівторок 16 червня в Страсбурзі відбулися тристоронні переговори за участю представників ЄП, Європейської Комісії та Мальтійського Головування в Раді Європейського Союзу, за результатами яких доповідач Валеса написав у Твіттері, що вони завершилися "успішно". Як відомо, ЄП наполягав на виключені з переліку ряда позицій, зокрема, зернових, томатів та сечовини.

    Наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн.

    За даними міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового, економічний ефект від ухвалення Європарламентом рішення про збільшення річних квот на безмитне ввезення української сільгосппродукції до ЄС становитиме близько 196,95 млн дол.

    У Мінекономрозвитку заявили, що очікують на остаточне рішення ЄС щодо надання Україні додаткових торговельних преференцій до саміту Україна-ЄС, що пройде в Києві 13 липня.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми