Асоціація з ЄС, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Де можна дешево відпочити по безвізу

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство, безвіз

    Потягом можна дістатися з України до Чехії, Польщі, Румунії, Угорщини і Словаччини.

    29_1472582322_besviz.jpg (.76 Kb)

    Понад чотири мільйони українців уже отримали біометричні паспорти і можуть подорожувати до країн ЄС без віз. Як і раніше, більшість українців (близько 70%) перетинають кордон з Польщею. Для подорожі до ЄС достатньо мати з собою всього лише один документ: біометричний паспорт. Куди їздять відпочивати українці і куди поїхати, щоб не витратити багато грошей.

    Куди їздять українці

    За даними Державної служби статистики, кількість українців, які в туристичних цілях відвідують інші країни, зростає з кожним роком. Так, якщо 2010 року кордон перетнули 1,2 мільйона осіб, то 2016-го – 2,4 мільйона. При цьому в сегменті внутрішнього туризму спостерігається зворотна динаміка. Якщо в 2010-го статистика нарахувала понад 648 тисяч внутрішніх туристів, то минулого року ця цифра скоротилася до 453 тисяч.

    Минулого літа, згідно зі статистикою прикордонної служби, більшість українців перетинали кордон з ЄС за допомогою автотранспорту. Так, на машинах кордон перетнули 4,8 мільйона разів (75% від загального числа візитів влітку), 1,5 мільйона разів українці побували в Євросоюзі за допомогою авіатранспорту (24%) і лише 20,2 тисячі разів на потягах (всього 1% від загального числа візитів).
    Найпопулярніший напрям – Польща. Минулого літа українці побували "в гостях" у найближчого західного сусіда 2,7 мільйона разів, в Угорщині – 1,1 мільйона разів, в Румунії – 544 тисячі, в Словаччині – 343 тисячі разів.

    Ще до отримання безвізу з ЄС українці могли тільки із закордонним паспортом і грошима полетіти до 38 країн. Кордон вже давно відкрили: Азербайджан, Албанія, Аргентина, Барбадос, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Вануату, Гаїті, Гватемала, Гондурас, Гонконг (Китай), Домінікана, Еквадор, Казахстан, Малайзія, Мікронезія, Монголія, Нікарагуа, Палестина, Панама, Парагвай, Перу, РФ, Сальвадор, Самоа, Свазіленд, Сейшельські Острови, Туреччина тощо.
    З 11 червня подорожувати без віз українці можуть до усіх держав ЄС, крім Великої Британії та Ірландії, а також 4 держав за межами Євросоюзу. Повний перелік: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Німеччина, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина , Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
    Традиційно популярністю в українців користуються найдешевші країни: Єгипет, Туреччина, Болгарія, Кіпр, Чорногорія, Болгарія, Греція, Іспанія.
    У скільки обійдеться "недорога" закордонна відпустка:
    Туреччина – 10000 – 16000 гривень
    Болгарія – 8000 – 16000 гривень
    Єгипет -12000 – 16000 гривень
    Кіпр – 8000- 14000 гривень
    Чорногорія – 11000 – 14000 гривень
    Греція – 15000-20 000 гривень
    * Вартість відпочинку на двох осіб і на один тиждень

    Найдешевші для українців країни ЄС

    Для подорожі до ЄС достатньо мати з собою всього лише один документ: біометричний паспорт. Однак з собою необхідно мати необхідну кількість коштів (кожна країна сама визначає "ліміт"), квиток у зворотний бік і бронь до готелю. Угорщина встановила символічну вимогу – всього 3,2 євро на день, для поїздки до Польщі потрібно зібрати як мінімум 72 євро (але не менше 24 євро на день), в Словаччині – 56 євро на день, Словенії – 70 євро для дорослих і 35 євро для дітей, Болгарія – 50 євро.
    Як розповідає директор туристичної мережі Олег Кулик, якщо немає готівки, правоохоронець може попросити туриста разом підійти до банкомату або банківського терміналу і перевірити рахунок. Ще один варіант – зателефонувати до банку і перевірити стан рахунку по телефону.

    "Взагалі це не така вже й велика сума. Для подорожі до країн ЄС це всього лише кількасот євро. Краще брати з собою і готівку, і карту. Невідомо, чи зможе людина в будь-який момент розрахуватися карткою. У більшості закладів є можливість розрахуватися карткою, але не у всіх", – зазначає експерт.
    Чим далі країна, тим більше грошей доведеться зібрати для подорожі. Потягом можна дістатися з України до Чехії, Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини. Вартість квитка залежить від курсу долара і постійно змінюється. Наприклад, до Польщі можна зі Львова доїхати приблизно за 180 гривень, а з Києва – за 406 гривень.
    Переліт до деяких країн може виявитися навіть дешевшим, ніж проїзд на потязі. Так, квитки з Києва до Будапешта (Угорщина), що їх продають Wizz Air, обійдуться приблизно в 1000 гривень, а поїздка до Угорщини на потязі коштує близько двох тисяч гривень. МАУ пропонує квитки в Прагу за 2700 гривень, на поїзді майже на 200 гривень дорожче. Щоправда, на потязі немає такої жорсткої норми щодо багажу, як в літаках. Найчастіше, купуючи дешевий квиток на літак, українець отримує право перевезти з собою тільки ручну поклажу. За валізу з речами доведеться заплатити додатково 50 євро (за діючим курсом – 1458 гривень).

    Квиток на літак краще купувати заздалегідь. Якщо купувати квиток за півроку, ціна може бути значно нижчим.

    Найбільшою статтею витрат "бюджетного подорожі" може виявитися житло. Номер на двох осіб в столицях Польщі та Угорщини стартує від 2000 гривень. У Кракові можна орендувати номер в готелі на двох осіб за 1700 гривень. У Бухаресті вартість номера на двох стартує від 1600 гривень. Номери в хостелах обійдуться приблизно вдвічі дешевше.

    Нагадаємо, в Європейському Союзі без віз можна перебувати не більше трьох місяців протягом півроку (правило 90/180). Якщо порушити цю умову – можна потрапити до Шенгенської інформаційної бази. Після цього можуть відмовити у в'їзді до будь-якої країни ЄС.

    До речі, за перших три дні дії безвізу до ЄС в'їхали 26167 українців, тільки 2910 з них – без віз, але з біометричним паспортом. Подорожувати зі старим зразком закордонного паспорта можна і зараз, проте разом з ним необхідно мати візу. Як і торік, понад 70% перетинають кордон на машинах. Всього шість чоловік до ЄС не пустили – частина з них порушили закони ЄС, інші не оформили біометричний паспорт і спробували перетнути кордон зі "старим" паспортом і без візи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми