Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Україна хоче збільшити річні квоти для експорту товарів в ЄС

 • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: ЄС, Асоціація з ЄС

  Є ймовірність, що в оновленій Угоді переліку автономних торгових преференцій з’явиться додатковий блок преференцій, які стосуються фармринку.

  9214_769.jpg (50.02 Kb)


  Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сподівається, що ЄС збільшить квоти на експорт українських продуктів. За її словами, це може статися незабаром.

  "ЄС вже пішов нам назустріч. Прем’єр Денис Шмигаль 11-12 лютого братиме участь у засіданні Ради асоціації в Брюсселі. Під час цього засідання ми передамо один дуже важливий документ, який започаткує процес оновлення Угоди про асоціацію. Понад те, у нас вже є ідеї, як швидко почати цей процес. Скажу, що одне з рішень — це приєднання до тіла Угоди переліку автономних торгових преференцій. Тобто, це щонайменше подвоєння наявних квот. Думаю, що тут ми знайдемо консенсус із країнами-членами ЄС. Тому, сподіваюся, як мінімум перше таке рішення в межах оновлення Угоди про асоціацію відбудеться дуже скоро", — зазначила вона.

  За словами Стефанішиної, Україна та Євросоюз переглянуть ще "дуже багато питань".

  "Від липня минулого року й до сьогодні я постійно перебуваю в діалозі з бізнесом. Спочатку бізнес досить скептично ставився до цього. Але зараз усі чітко усвідомлюють, що це вже реальність, що ці домовленості є. Я включаю тут принцип здорової конкуренції. Хто хоче просувати свої інтереси, той має можливість. І це безпрецедентна відкритість, яка дозволяє мінімізувати якусь критику, що лобіюються певні конкретні інтереси. Але з основних інсайтів — в оновленій Угоді можливо з’явиться додатковий блок преференцій (це те, що Україна просуватиме, адже це двосторонній переговорний процес), які стосуються фармринку. І це дуже класний сигнал. На момент ведення переговорів із ЄС (до підписання Угоди про асоціацію. — Ред.)  у нас фармринку як такого фактично не існувало. Тому він і не відображений в Угоді", — зазначила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Вона розповіла, що планується відкрити доступ на ринок ЄС деяких категорій продукції, якої у нас не було станом на 2007 рік.

  "Наприклад, рапани. Для мене, одеситки, це справа честі. Ще тоді вони не "іммігрували" з Криму в Одесу, і це не стало певною індустрією. Тобто, в межах діалогу з бізнесом у нас є дуже цікаві знахідки. І я очікую ще одну порцію пропозицій вже після повернення з засідання Ради асоціації в Брюсселі. Ми потужно працюємо з Мінекономіки та торговим представником, і розділили свої очікування, свій власний план оновлення Угоди на кілька етапів. Перший — це робота щодо автономно-торгових преференцій. Другий — за традиційно-вичерпуваними квотами та іншими преференціями. Третій — це великий структурний процес за всіма іншими різними групами товарів. Але дуже важливо зрозуміти, що, започаткувавши процес оновлення угоди, він ніколи не зупиниться. Це буде постійний процес. Він триватиме вічно", — додала вона.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми