Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ЄС думає конфіскувати танкери з "тіньового флоту" рф

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: санкції проти рф, ЄС

    Країни Європейського Союзу (ЄС) обговорюють можливість масштабної конфіскації танкерів з "тіньового флоту" Росії. Згідно з правилами нового законодавства, що вже розробляється, судна арештовуватимуть як за порушення економічних норм, так і за потенційне піратство, пошкодження кабелів, різноманітні диверсії чи напади на критичну інфраструктуру.

    5912_210932-uk.png (176.09 Kb)

    Про це повідомляє Politico, посилаючись на власні джерела у Євросоюзі. Нове законодавство буде розповсюджуватися на всі країни ЄС, що мають вихід до Балтійського моря, тобто на Латвію, Литву, Естонію, Польщу, Фінляндію, Швецію, Німеччину та Данію.

    Наразі ведуться закриті переговори між європейськими країнами щодо масштабних конфіскацій російських нафтових танкерів у Балтійському морі. Їх можуть ухвалити, якщо механізми щодо арешту суден з екологічних міркувань або на підставі законів про боротьбу з піратством не спрацюють.

    "Близько 50% підсанкційної торгівлі російською нафтою проходить через Фінську затоку. Виникає питання: що ми можемо зробити з цими суднами? Ми не можемо перекрити весь морський рух, але можемо посилити контроль", — заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.

    Експерт Центру досліджень енергетики та чистого повітря Ісаак Леві наголошує, що "тіньовий флот" перевозить понад 80% російської сирої нафти. Тобто без боротьби з ним Захід фактично дозволяє Росії зберігати головне джерело фінансування військових витрат на війну в Україні.

    Окремо розглядається безпекова ситуація на Балтиці. У грудні фінська влада заарештувала танкер Eagle S – його екіпаж запідозрили в умисному пошкодженні фінсько-естонської лінії електропередачі Estlink 2 і чотирьох телекомунікаційних кабелів. На борту судна було 100 тис. барелів нафти. Допускається, що це був лише початок відсічі ЄС провокаціям та диверсіям РФ у Балтійському морі, що почастішали у 2024 році.

    "Зараз ми спостерігаємо ескалацію. Ми побачимо ще більше атак як на морську, так і на наземну критичну інфраструктуру", – пояснює професор морської безпеки Копенгагенського університету Крістіан Бюгер.

    Для боротьби з "тіньовим флотом" країни-агресорки у ЄС розглядають декілька підходів, які вимагатимуть координації на рівні Євросоюзу. Всі вони передбачають конфіскацію суден с таких причин:

    через екологічні ризики – більшість суден старші за 15 років і можуть спричинити витоки нафти;
    за законами про піратство – загроза підводній інфраструктурі може бути кваліфікована як акти саботажу.
    нові національні закони – танкери можуть зобов’язати використовувати лише акредитованих страховиків, що дозволить затримувати судна, які цього не дотримуються.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу
Застосунок вже зарекомендував себе на ринку, ставши вибором компаній, які прагнуть зменшити загрози, забезпечити правильність налаштувань ІТ-активів...
Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми