Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

США прагнуть до угоди про надра не тільки з Україною

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: США, угода про копалини

    У Конго розраховують, що угода зі США допоможе зміцнити підтримку нинішнього президента країни Фелікса Чісекеді.

    5588_original_7.jpg (75.85 Kb)

    США прагнуть до угоди з видобутку корисних копалин не тільки з Україною. Як пише Financial Times, зараз тривають переговори про можливу угоду з Демократичною Республікою Конго, яка має величезні запаси міді, кобальту та урану.

    За даними видання, Конго звернулася до США минулого місяця з пропозицією про укладення угоди, яка запропонувала б права на розвідку корисних копалин в обмін на підтримку уряду президента Фелікса Чісекеді.

    "Конголезькі чиновники сподіваються, що угода з продажу корисних копалин зміцнить підтримку Чісекеді, який бореться зі збройним конфліктом у східній частині країни, де повстанці, підтримувані сусідньою Руандою, захопили багаті корисними копалинами території та два найбільших міста, Гому і Букаву", - пише FT.

    При цьому, за інформацією обізнаних джерел, останніми днями дискусії з Вашингтоном стали серйознішими, хоча вони перебувають на відносно ранній стадії.

    У листі, надісланому держсекретареві Марко Рубіо від імені конголезького сенатора П'єра Канди Каламбайї наприкінці минулого місяця, пропонувалося, щоб ДРК надала американським компаніям права на видобуток корисних копалин і співпрацювала у створенні стратегічного запасу мінералів. В обмін на це в листі міститься прохання надати американську підтримку в навчанні та оснащенні конголезьких збройних сил.

    "Конго має значну частку критично важливих мінералів, необхідних для передових технологій. США відкриті до обговорення партнерства в цьому секторі, яке відповідає програмі адміністрації Трампа "Америка насамперед"", - заявив представник держдепартаменту виданню Financial Times.

    Як зазначає FT, активніша участь США у справах ДР Конго стала б противагою впливу Китаю і китайських компаній, які контролюють більшість великих гірничодобувних підприємств у цій країні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми