Українці можуть отримати в обмінниках фальшиві гроші. Наприклад, вже затримані аферисти з Львівщини здали у них підроблені 29 300 доларів – купюрами по 100 доларів.
Про це повідомили у Бюро економічної безпеки ( БЕБ ). Там зазначили:
Підозрювані купували підроблені долари у 2006 році випуску.
Потім обмінювали їх на гривню у пунктах обміну валют.
Також за фальшиві гроші вони купували вживану техніку.
"Молодший з фігурантів координував дії учасників, зберігав підробку, проводив інструктажі, визначав місця збуту та видавав валюту для обміну, попередньо перевіривши чи приймають підроблені купюри у пунктах обміну. Також він розподіляв винагороду між усіма членами групи", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: наразі про підозру повідомлено 9 фігурантам. Підозрюваних затримано, а обвинувальний акт по справі направлено до суду.
Зі свого, в НБУ раніше повідомили, що у 2024 році на частку долара випало 93% підроблених банкнот серед усіх іноземних. При цьому фальшивими здебільшого виявлялися гроші великих номіналів.
Так, найпопулярнішою серед шахраїв стала банкнота у 100 доларів – 90% від загальної кількості вилучених підроблених купюр американської валюти припало саме на неї.
Друга "улюблена" купюра у зловмисників – 50 доларів. На неї припало 9% від загальної кількості вилучених фальшивок.
Водночас, зазначили у регуляторі, слід не здійснювати обмінні операції "на руках", через інтернет тощо. Це, зазначається, допоможе уникнути отримання підробок іноземної валюти.
"Для обміну слід звертатися виключно до пунктів обміну валюти банків, що ліцензуються Національним банком. Або небанківських фінансових установ", – підкреслили в НБУ.