Кібершахраї продовжують атакувати українців, не полишаючи надій вкрасти їхні гроші. Громадянам пропонують високооплачувану роботу (до 2200 грн на день), яка потребує лише до 10 хвилин часу, але, звісно, таких грошей вони від аферистів не отримають.
Про це повідомила одна з читачок. Жінка отримала в месенджері повідомлення від невідомого контакту з заманливою пропозицією – отримувати гроші за перегляди і "лайки" готелям.
"Привіт! Я представник відділу кадрів компанії Opatima.com.ua. Якщо ви не проти, я б хотіла запросити ставити лайки на наші готелі, і ми будемо платити вам за це щодня. Це займе всього 7-10 хвилин на день. Ми платимо від 220 до 2200 UAH на день. Якщо ви хочете спробувати і дізнатися більше, пишіть "Ок", – йдеться в тексті на зображенні, який отримала читачка.
Варто зазначити, що, крім неймовірно високої (звісно, в українських реаліях) оплати за таку некваліфіковані роботу, на думки про шахрайство має наштовхнути і одруківка в одному з найважливіших реквізитів "компанії" – адресі її сайту. Вгорі зображення вказано "Optima.com.ua", а внизу – "Opatima.com.ua". Звісно, не факт, що хоча б один з цих сайтів дійсний – переходити по жодному з них не слід.
Загалом якість написаного тексту наштовхує на думки, що оригінальний текст був написаний іноземною мовою і перекладений в онлайн-перекладачі.
Як працює така схема?
Загалом така схема обману не нова і багато хто вже міг з нею стикатися. Вона заключається в тому, що шахраї дійсно оплачують перше завдання – наприклад, за "лайки" трьом готелям жертва може отримати символічну суму у 50-100 грн, аби створює у неї враження, що вона може довіряти замовнику.
Після однієї чи декількох дрібних виплат аферисти пропонують "серйозніше завдання", наприклад, забронювати номер у готелі на певному сайті за власний кошт. Обіцяють повернення витраченого з бонусом, і на цьому етапі справді повертають гроші, але це – пастка.
Наступний крок – повідомлення про "збій системи", який нібито вимагає ще одного платежу або як "підтвердження вашої ідентичності", або як "гарантію". В результаті жертви переказують значно більше коштів, ніж отримали, після чого шахраї зникають з усіма контактами.