Українців у Нідерландах почали масово атакувати російськомовні телефонні шахраї, які видають себе за поліцію, банки чи Інтерпол. Вони знають імена співрозмовників і намагаються виманити банківські дані, тому влада закликає не розголошувати жодної інформації телефоном.
Про це пише RefugeeHelp. Зловмисники телефонують українцям, знаючи їхні імена та прізвища, що одразу викликає довіру.
Далі класична шахрайська схема – аферисти представляються співробітниками служб безпеки або банків і просять надати банківські реквізити, зокрема дані карток, логіни до онлайн-банкінгу або паролі. В окремих випадках вони аргументують це нібито необхідністю "перевірити підозрілу активність", "захистити кошти від крадіжки", або взагалі лякають кримінальною відповідальністю. Все це – брехня, розрахована на стрес і недосвідченість переселенців.
За словами представників RefugeeHelp, інциденти вже зафіксовані в кількох муніципальних центрах по всіх Нідерландах. Особливо активізувалися аферисти в останні тижні, і кількість звернень від постраждалих зростає.
Платформа наголошує, що будь-який запит на особисту або фінансову інформацію телефоном – це "червоний прапорець". Жоден державний орган, банк чи міжнародна структура не діє таким чином. Організація та місцева поліція радять:
не надавати жодної інформації по телефону, навіть якщо вас звертаються на ім’я;
не переходити за посиланнями, надісланими через смс чи месенджери;
негайно повідомити про інцидент до місцевої поліції або звернутися до онлайн-служби боротьби з шахрайством – Fraud Helpdesk;
нопередити інших українців у вашому центрі про подібні випадки.
Пам’ятайте, що навіть якщо людина називає ваше ім’я, це не означає, що вона представник офіційної організації. Злочинці мають доступ до баз даних і можуть видавати себе за кого завгодно.