Основними чинниками, що матимуть вплив на курс гривні, будуть зміни на сході України та адміністративна активність Національного банку.
Cподівання українців на кредит МВФ, який мав би стабілізувати гривню - не виправдались. Тому українці задаються питанням, чого очікувати в найближчі дні.
Отриманих понад 400 млн Нацбанк має у своєму користуванні, тому стабілізація гривні буде залежати від політичної волі НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк пішов на поступки кредитним позичальникам
Своїми прогнозами діляться експерти:
Олександр Писарук, перший заступник голови НБУ
"Курсова динаміка в значній мірі буде залежати від розвитку ситуації навколо збройного конфлікту на сході країни. У зв'язку з цим важко давати довгострокові прогнози. За нашими оцінками, курс буде перебувати в нинішньому діапазоні 12,4-12,9 грн/дол. протягом найближчих декількох тижнів" - спрогнозував експерт.
Вадим Бардась, інвестаналітик.
"На поточному тижні гривня продовжить перебувати під тиском. В результаті вартість долара буде коливатися в межах 12,9-13,5 грн / дол. Разом з тим, підвищений попит на долар трохи стримувати аукціони НБУ з продажу валюти комерційним банкам. З огляду на це, ризик чергового різкого обвалу гривні зменшився, однак повільна девальвація продовжиться".- сказав Бардась.