Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Хто з топ-чиновників задекларував найбільше

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: е-декларування

    Прем'єр за 2016-ий заробив більше президента, а гарант витратив майже мільйон на "комуналку".

    8244_5_main_new_11092386.jpg (64.83 Kb)

    В Україні закінчилася друга хвиля подачі декларацій держслужбовців. У Нацагентстві щодо запобігання корупції вже заявили – майже 136 тис. чиновників відзвітували про свої доходи в 2016 році (всього в країні 200 тис. чиновників). "Сегодня" досліджувала декларації перших осіб країни і з'ясувала, хто з них заробив найбільше.

    8030_1.png (133.43 Kb)

    ДРУГА ХВИЛЯ ПРОБЛЕМ. Як і у випадку з першою хвилею подачі декларацій, обійтися без скандалів не вдалося і цього разу. Однак якщо в 2016 році е-декларування намагалися перенести на наступний рік, то під час другої хвилі з'явилося відразу кілька палиць в колесах.

    Перше, що обурило громадськість, – норма, за якою цивільні організації, що працюють в сфері антикорупції, а також люди, яких вони наймають (прибиральниці, постачальники канцелярії, лектори) повинні звітувати про свої доходи. Поправку прийняв парламент в кінці березня, і майже відразу ж її охрестили помстою громадським діячам з боку влади.
    Крім того, практично весь останній тиждень березня реєстр НАЗК був недоступний через наплив бажаючих подати декларацію.
    Ситуація ця привела до конфлікту між главою Нацагентства Наталією Корчак і прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, який звинуватив її в непрофесіоналізмі і закликав піти у відставку. Корчак покинути пост відмовилася, але пообіцяла, що реєстр обов'язково запрацює.

    В останні дні березня сайт дійсно запрацював, і в підсумку до першого квітня загальна кількість декларацій, поданих за 2 роки, перевалила за 1,1 млн штук. З них 117 – декларації вищих чиновників (президента, прем'єр-міністра, міністрів і т. д.) за 2016 рік.
    Варто зазначити, що для держслужбовців, які повинні були подати фінансову звітність в перший раз, крайній термін продовжили до першого травня.

    КИШЕНІ ПЕРШИХ ОСІБ. Судячи з декларації президента, за два роки його зарплата виросла втричі – з 121 тис. до 366 тис. грн на рік (30 500 грн в місяць). Правда, істотно знизився у гаранта загальний дохід – з 62 млн грн до 12 млн грн.
    А ось на банківських рахунках грошей у Порошенка стало більше. Декларуючи свої заощадження в минулому році, він заявив 540 тис. грн, $ 26,3 млн і 14 тис. євро. За цей час в банках стало менше президентських гривень (80 тис.), євро (майже 10 тис.), але стало більше доларів – $ 26,9.

    Кроме того, появились на счетах Порошенко и скромные 393 фунта стерлингов. Президент сохранил привычку делать взносы в кредитные союзы (второй год подряд эта сумма составляет почти 8,2 млн грн) и давать взаймы.

    В 2015-м он одолжил третьим лицам 1,1 млн грн и $3,85 млн, а в 2016 году — 1,1 млн грн и $3,43 млн. При этом существенных покупок лидер государства не совершал и даже отказался от аренды двух автомобилей (BMW и Land Rover).
    А ось прем'єр Володимир Гройсман збільшив свої доходи більш ніж в 10 разів. Якщо в 2015 році він заробив всього 1,5 млн грн, то в 2016-му – 15,8 млн грн!

    Свою роль зіграла зарплата, яка виросла майже в чотири рази (з 77 тис. до 280 тис., відповідно він заробляє трохи більше 20 тис. на місяць), а також продаж нерухомості (більше 8 млн грн) і автомобіля (3 млн грн).
    untitled_76

    При цьому прем'єр став тримати набагато менше готівки: сума в гривнях скоротилася на 2 млн, а в валюті більш ніж в 20 разів – з $ 870 тис. до $ 40 тис.

    Правда, в банках у нього стало набагато більше грошей: якщо в 2015 році нацвалюти на рахунках у Гройсмана було 2,1 млн грн, то в 2016 – майже 13 млн грн.

    Дохід голови Нацбанку Валерії Гонтаревої збільшився більш ніж в два рази. Так, за 2015 рік вона заробила в цілому 26,8 млн грн, а в 2016-му – 57 млн грн. Головним фактором тут став продаж цінних паперів і корпоративної власності.
    Стало більше у неї грошей і на рахунках в банках: з $ 1,8 млн до $ 2,6 млн. При цьому великих покупок глава НБУ не скоювала – у неї все також одна квартира, дача і дві машини.

    Нарешті, спікер парламенту Андрій Парубій заробив на 190 тис. грн більше: якщо в 2015 році його зарплата становила всього 77 тис. грн, то в 2016-му – 188 тис. грн (трохи більше 15 тис. на місяць).

    7581_untitled_76.png (58.81 Kb)

    Кількість готівкової валюти на руках ($ 28,5 тис.) у нього залишилася незмінною, а ось гривні стало на 55 тис. більше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми