Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В яких країнах найбільше люблять займатися шахрайством українці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Іноземні банки і компанії причетні до завдання більше третини всіх збитків від злочинів, що розслідуються Національним антикорупційним бюро України.

    0105_105422.jpg (63.98 Kb)

    Зараз детективи НАБУ встановили комерційні структури щонайменше 10 країн світу, за участю яких з України було виведено понад 2,27 млрд грн, 428 млн дол. США, 4,3 млн євро і 825 тис фунтів стерлінгів.

    Слідством встановлена причетність іноземних суб’єктів до корупційних схем, реалізованих на ряді українських державних компаній. Зокрема, мова йде про ПАТ “Укргазвидобування”, ДП Електротяжмаш, ДП Об’єднана гірничо-хімічна компанія, ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України, ДП Адміністрація морських портів України, ВАТ Одеський припортовий завод та ін, повідомляє прес-служба бюро.

    Найчастіше кінцевими бенефіціарами іноземних компаній-учасників корупційних схем є громадяни України. А самі компанії зазвичай виконують роль посередника, який за сприяння топ-менеджменту держпідприємства купує її продукцію за цінами нижче ринкових або навпаки – постачає обладнання чи сировину для потреб ДП за завищеними цінами.

    При цьому доходи, одержані злочинним шляхом, виводяться за кордон і використовуються як з метою створення в Україні нових корупційних схем, так і для фінансування приватних потреб їхніх організаторів (нерухомості, оплати за навчання, медичне обслуговування тощо).

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рева назвав найбагатшого пенсіонера України

    Згідно з даними, отриманими детективами НАБУ з початку здійснення розслідувань (з 4 грудня 2015 року), найчастіше такі компанії-посередники мають “прописку“ у Великобританії та Республіці Кіпр. В цих країнах українських корупціонерів приваблюють низьке оподаткування, спрощена фінансова звітність та високі гарантії конфіденційності.

    Банківські операції найчастіше здійснюються через фінансові установи у Латвії та Австрії, оскільки місцеві банки працюють швидко і мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці.

    НАБУ активно співпрацює з правоохоронними органами інших держав. Географія звернень НАБУ охоплює майже всі континенти. Всього з початку розслідувань станом на середину квітня НАБУ направило 161 клопотання про міжнародну правову допомогу в компетентні органи 41-го держави. Найбільше клопотань направлено до Латвії (35), Великобританії (13), Австрії (10), Швейцарії (10), Кіпру (10).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми