Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Аслунд розповів про загрозу дефолту в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: дефолт, економіка, Аслунд

    ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація і Світовий банк могли б щорічно надавати Україні по мільярду доларів.

    9126_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb)

    Для залучення в Україну іноземних інвестицій, потрібно побороти рейдерство, а також провести судову реформу, щоб інвестори відчували себе захищеними.

    Про це на конференції "Економіка України: виклики та перспективи" сказав шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд.

    Крім того, за його словами, Україні в першу чергу потрібно провести судову і земельну реформи, а також, нарешті, почати приватизацію.

    Відповідаючи на питання про те, чи загрожує Україні дефолт в 2019 році, так як саме на цей період припадає левова частка виплат за зовнішніми боргами, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд відповів: "Потрібно розвивати економіку. Я не дуже про це турбуюся. Якщо буде 7% економічного зростання, тоді це не буде проблемою".

    Також, за словами Аслунда, Захід повинен збільшити фінансову допомогу Україні. "Є чотири міжнародних фінансових організації, які можуть це робити: ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation) і Світовий банк. Кожен може надавати Україні близько мільярда доларів щорічно протягом п'яти років. Для них це нормальна діяльність. Ще можуть бути різні двосторонні джерела, різні країни можуть дати ще мільярд. Наприклад, експортні кредити і т.ін. І, звичайно ж, є приватні інвестиції, які до війни в Україні становили 4% ВВП", – підсумував Аслунд.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які банки можуть скоро продати в Україні

    Раніше в своєму блозі шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд писав, що було багато розмов про фінансову допомогу Україні, але на ділі її обсяги виявилися мізерно малі. За його словами, за останні три роки держборг України скоротився з $ 73 до $ 71 млрд, що говорить про відсутність міжнародних вливань.

    "Всесвітній банк повинен організувати одну зі своїх звичайних інвестиційних конференцій, де б великі міжнародні донори і кредитори змогли надати свої гарантії Україні. Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація, ЄБРР і Європейський інвестиційний банк могли б вкладати по $ 1 млрд на рік, щоб в сумі вийшло $ 4 млрд. До того ж, ЄС, США, Японія, Німеччина та інші донори на двосторонній основі можуть також прогарантувати до $ 1-2 млрд на рік", – пише Андрес Аслунд в своєму блозі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми