Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес на битті посуди: новий тренд

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бізнес

    Популярний за кордоном бізнес-формат прижився і в Україні.

    2396_772772_main.jpg (62.84 Kb)

    Кожен з нас звик зберігати негативні емоції в душі або позбавлятися від стресу, використовуючи стандартний набір для релаксу – кіно, ресторани, нічні клуби і т. ін. Тим часом в Києві є чимало цікавих місць, де можна не тільки позбутися від переживань, але і нестандартно провести час з друзями. Про один такий заклад під назвою "Шандарашка", де можна купити набір посуду і тут же його ... розбити (!), Піде мова в нашій рубриці "Особлива справа".

    СТАРТ. Ідея реалізувати такий незвичайний антистресовий формат прийшла в голову психологу Ганні Кандидатовій ще в 2014 році. До цього такі незвичайні центри працювали виключно за кордоном, наприклад, в США, і були там цілком успішними. А все тому, що в наше шалене і агресивне століття "випускати пар" потрібно регулярно і бажано це робити нешкідливими для організму методами. "Так чому б не відкрити подібний заклад в Києві, щоб люди змогли розважитися і виплеснути негатив?" – подумала Ганна і зайнялася справою.

    Центр "Шандарашка" вирішили запустити в підвальному приміщенні на 100 кв. м на Подолі – оскільки це центр з добре розвиненою розважальною інфраструктурою, а поруч знаходиться метро. І хоча саме приміщення довелося взяти в оренду, але тут можна було зробити ремонт в позитивних тонах, звукоізолювати саме приміщення для биття посуду, організувати склад для зберігання тарілок, кухлів, пляшок і т. ін. В запуск проекту вклали понад 200 тис. грн, і ці витрати почали окупатися, за словами Кандидатової, десь через півроку. Тобто, незважаючи на кризу, розрахунок виявився вірним: українці із задоволенням почали бити посуд, щоб позбутися стресу.
    ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ. Навесні 2017 го Ганна вирішила продати свою справу: на той момент вона зайнялася іншим видом бізнесу, і на розвиток "Шандарашки" просто не вистачало часу. Новими співвласниками закладу стали перекладач Тетяна Смілянська і фінансист Ганна Афоніна: вони познайомилися на курсах з вивчення психології, почали тісно спілкуватися і з часом зрозуміли, що у них є багато спільних інтересів і цілей. "Було бажання знайти щось для душі і поєднати це з бізнесом. І коли на одному з сайтів з продажу готового бізнесу і франшиз я побачила пропозицію придбати центр" Шандарашка "- дуже зацікавилася", – розповідає Тетяна Смілянська. Вона запропонувала Ганні Афоніній подивитися заклад і визначитися, купувати чи ні. "Нам ідея сподобалася, оскільки я давно мріяла відкрити центр з кабінетом психолога, а ще організувати творчі курси по створенню мотанок, картин, а також з валяння."Шандарашка" зацікавила тим, що тут можна реалізувати будь-які ідеї", – продовжує Афоніна. Внаслідок подруги вирішили стати і бізнес-партнерами.
    Але придбання готового бізнесу виявилося не таким вже й простим випробуванням, тому що зажадало занурення в нову справу, як то кажуть, з головою. "За фактом бізнес-модель довелося вивчати з нуля. Складним питанням стало налагодження поставок посуду: потрібно було шукати постачальників з оптимальними цінами і підшукувати дешеві способи доставки товару. Не обійшлося і без форс-мажорів: наприклад, як-то нам прийшло 7 тис. пляшок о 21:00, і потрібно було все це розвантажувати! А одного разу замість посуду, що б’ється, постачальники надіслали пластиковий ... "- роз'яснює Тетяна.

    Але подруги не здаються і продовжують шляхом проб і помилок вдосконалювати свій бізнес. "Часом хочеться замінити асортимент посуду, яку використовують наші клієнти. Але перед закупівлями бажано тестувати тарілки з чашками на крихкість. Зокрема, була ідея використовувати пляшки з-під шампанського, ми навіть знайшли постачальників. Але нам порадили спробувати їх розбити. Це виявилося складно , тому що стінки пляшки товсті. Тому відмовилися від ідеї і замість них взяли винні пляшки – вони добре б'ються. А ще використовуємо кольорові банки: їх зручно брати і розбивати", – продовжує Ганна.

    Що цікаво, биття посуду в "Шандарашці" є фактично безвідходним виробництвом: все осколки потім забирає компанія, яка займається переробкою склотари.

    Нове обличчя

    Як відзначають Ганна і Тетяна, щоб подарувати центру "Шандарашка" нове обличчя, знадобилося вкластися в ремонт безшумової кімнати для биття і зонуванням приміщень. Тут з'явилися нові меблі, кавоварка, боксерська груша, закуплені нові види посуду і створені нові набори. Буде новий логотип і новий сайт. Інвестиції вже перевищили 250 тис. грн. "Все зроблено для комфорту відвідувачів. Наприклад, хтось б'є посуд, а хтось йде на майстер-клас. Ці інвестиції поки не окупаються, але ми виходимо в нуль за витратами в закупівлі посуду, оренді, "комуналці" і зарплати. Думаємо, до кінця року реально вийти в плюс", – пояснює Ганна. Вже з липня, крім звичного биття посуду, можна буде прийти на творчі майстер-класи, наприклад з валяння або створення картин, відвідати психологічні тренінги, навчитися грати на африканських барабанах. "За новими емоціями сюди приходять діти від 6-7 років і люди до 60 років.

    Вартість набору посуду для биття з 15 предметів стартує від 150 грн. Хтось сприймає биття посуду як розвагу на кшталт дівич-вечора, а для когось це спосіб позбутися негативу. Після активних дій можна спокійно випити чаю, а якщо повністю виплеснути стрес не вдалося – йдіть до боксерської груші. Багато відвідувачів зізнаються, що після биття посуду виникає відчуття легкості", – роз'яснює Тетяна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми