Європейська комісія не перерахує третій транш макрофінансової допомоги Україні в розмірі 600 млн євро в рамках затвердженої в 2015 році програми через невиконаних зобов'язань.
Про це повідомляється в прес-релізі Єврокомісії.
Як наголошується в повідомленні, в квітні 2015 року Єврокомісія затвердила програму макрофінансової допомоги Україні на загальну суму 1,8 млрд євро, з якої 1,2 млрд євро вже було виділено двома траншами.
"Що стосується третього і остаточного траншу програми, то Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС ... Чотири з вимог, пов'язаних з третім і остаточним траншем в даний час залишаються нез'ясованими. На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш поточної програми" , - сказано в прес-релізі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"
У той же час в Єврокомісії закликали владу України зберегти імпульс реформ і завершити заходи, які були виконані в рамках поточної програми.
Європейська комісія також готова розглянути питання про подальшу макрофінансової допомоги Україні за умови активізації реформ.
"Комісія готова оцінити актуальність подальшої програми макрофінансової допомоги, і, якщо вважатиме це виправданим, готова представити пропозиції за новою програмою на початку 2018 року. Необхідно провести економічну оцінку, в тому числі необхідності в зовнішньому фінансуванні, деталі цієї пропозиції необхідно буде розробити на належному рівні ", - підкреслили в Єврокомісії.
Як повідомлялося, раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе визнала, що Україна виконала не всі умови для отримання третього траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу на 600 млн євро, але українська сторона сподівається, що буде знайдений компромісний варіант і Україна отримає хоча б частину коштів.
Раніше глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Україна незабаром може втратити можливість отримати 600 млн євро траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу, якщо не виконає ряд вимог.
Посол пояснив, що залишилися чотири вимоги, які Україна не виконала: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитну реєстрі НБУ і перевірка інформації про бенефіциарних власників компаній.
24 листопада президент Петро Порошенко в Брюсселі обговорив з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером шляхи оптимізації фінансової допомоги з боку ЄС.
Раніше президент Литви Даля Грібаускайте зазначила, що на сьогодні ЄС надав Україні значний обсяг, зокрема, фінансової допомоги, яка використана Києвом не в повному обсязі. За словами президента Литви, макрофінансова допомога українській стороні є доступною, але вимагає виконання Києвом певних умов.