Управління у справах релігії Туреччини визнало біткойн таким, що суперечить ідеям ісламу.
Це пов’язано з його спекулятивною природою.
У повідомленні говориться, що мусульманам заборонено користуватися інструментами, спекулятивними за своєю природою, тому біткойн — суперечить ідеям ісламу. Те саме відноситься до будь-яких криптовалют, в тому числі Ethereum.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"
«Купівля і продаж криптовалют на даний момент не співвідносяться з нормами ісламу, бо їх курс залежить від спекуляцій. Біткойн може бути легко використаний для нелегальної злочинної діяльності, зокрема відмивання грошей, і не піддається контролю з боку уряду», — цитує Euronews місцеве видання Enson Haber. Використання біткойна для злочинної діяльності особливо небезпечно для Туреччини через близькість до Сирії.
Diyanet, як ще називають релігійний департамент, опублікував заяву 24 листопада, за кілька днів до ралі біткойна, який пробив позначку в $11 тисяч, а слідом обвалився на 15%.
Туреччина якийсь час приваблювала біткойн-стартапи після заборони PayPal на території країни. Його місце зайняли місцеві біткойн біржі, але в 2016 році BTCTurk також призупинила діяльність, оскільки уряд заморозив її рахунку без попередження. Для трейдерів біткойн — непогана альтернатива турецькій лірі, яка девальвувала по відношенню до долара в два рази з 2013 року.
Іслам забороняє будь-які спекуляції, азартні ігри і лихварство (банківська справа). Для обходу цих правил в мусульманських країнах з’явився ісламський банкінг.