Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

"Товстосуми" готуються покидати Росію

  • Джерело: dialog.ua.  → Ключові теги: Росія, мільярдери

    Заможні росіяни в рекордних кількостях купують громадянство зарубіжних країн і позбавляються від статусу податкового резидента РФ, щоб мати можливість покинути країну або стати невидимим для російських податкових органів.

    92_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

    Понад 700 людей з типовими російськими іменами і прізвищами, повні тезки великих бізнесменів і чиновників, в тому числі фігурують в списку Forbes, стали громадянами Мальти протягом останніх трьох років, випливає з даних, опублікованих урядом країни.

    Серед них - засновник і співвласник "Яндекса" Аркадій Волож з членами своєї сім'ї, власник інвестиційної компанії O1 Group Борис Мінц, співвласник холдингу ICT Holding Олександр Несис. Всі троє входять до російського списку Forbes зі статками 1,1, 1,3 і 2,4 млрд доларів відповідно. Мальтійцями також стали тезки найбільшого виробника горілки в Росії, співвласника Beluga Group Олександра Мечетін, одного з найбільших російських землевласників Ігоря Худокормова і Олексія Марея - головного керуючого директора і заступника голови правління Альфа-банку, в листопаді 2017 року залишив свої пости в зв'язку з переїздом родини в Лондон. Також в списку - сім'я власника великої девелоперської компанії ФСК "Лідер" Володимира Вороніна, топ-менеджери "Лабораторії Касперського", гендиректор золотодобувної компанії "Полюс" Павло Грачов, включений в рейтинг топ-25 найбільш високооплачуваних менеджерів Росії журналу Forbes; Дмитро Дойхен і Миколи Фартушняк - співзасновники найбільшої мережі магазинів спорттоварів "Спортмастер"; брат екс-міністра транспорту Росії, помічника президента Росії Ігоря Левітіна Леонід з сім'єю і багато інших. Кожен другий учасник програми "Громадянство за інвестиції", що діє на Мальті з 2013 року, імовірно, виявився вихідцем з РФ. Щоб стати громадянами Мальти, вони повинні були внести внесок в розмірі 650 тисяч євро, інвестувати не менше 350 тисяч євро в нерухомість Мальти і не менше 150 тисяч - в затверджені урядом облігації. Скупка мальтійських паспортів - лише верхівка айсберга, показало дослідження Tranio: одночасно більшість заможних громадян РФ прагнуть позбутися статусу російського податкового резидента. Такий вибір зробили три з п'яти багатих росіян, що мають капітали в офшорах. З 2018 року Росія приєдналася до міжнародної угоди про обмін податковою інформацією, завдяки якому перш невидимі для ФНС активи можуть "вийти з тіні". Найчастіше росіян стають резидентами Кіпру (63% респондентів) або Великобританії (60%). Монако, Мальту або Швейцарію вибирають 30%. Попит на податкове резидентство Ізраїлю виріс до історичного рекорду, заявили РБК в компанії Smartgen, що надає відповідні послуги. Керуючий партнер Tranio Георгій Качмазов впевнений в тому, що одна з причин криється у відсутності впевненості в тому, що російська держава зможе забезпечити конфіденційність фінансових даних. "Вони або передають ФНС інформацію про своїх контрольованих іноземних компаніях і наявних зарубіжних рахунках, або просто виїжджають з країни", - говорить він.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платіжки за "комуналку": що буде у 2018 році

    Зміна резидентства дозволяє приховати дані, зокрема, про банківські рахунки за кордоном - закрити старий рахунок, що відкривався з російським податкове резидентство, і відкрити новий в іншому банку як європейський податковий резидент. Проблему бачать і визнають на рівні уряду, розповідав раніше Reutersбившій федеральний чиновник, що зберіг тісні зв'язки з Кремлем: план деофшоризацію російської економіки, запущений президентом Володимиром Путіним у 2014 році, дав ефект зворотний бажаному. Не менш третини з 500 найбагатших бізнесменів покинули батьківщину, щоб не платити податки.

    "Ніхто не хоче показувати гроші", - пояснив один з найбільших російських бізнесменів, який входить в список топ-100 підприємців за версією Forbes. "Перше, про що говорять підприємці, - це велике почуття недовіри. Недовіра до всього, недовіру один до одного, недовіра до держави", - зазначає ректор московської школи Сколково Андрій Шаронов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми