Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Новак назвав причину зміцнення гривні

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Новак, економіка

  Коливання курсу гривні по відношенню до так званих твердих валют — це не, що інше як спекуляції. Їх здійснюють банки, власники яких мають доступ до закритої первинної інформації про щоденні наміри і дії НБУ на міжбанківському валютному ринку.

  8106_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Про це розповів економіст Андрій Новак.

  Він зауважив, що курс валют практично щодня змінюється на десятки копійок. Таким чином, проінформовані про дії НБУ заробляють на цих коливаннях сотні мільйонів гривень.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на борщовий набір подолала "психологічну відмітку"

  "Загальна тенденція відновлення штучної девальвації гривні була запланована урядом і НБУ. Вони анонсували це в держбюджеті 2018 року. Заклали середньорічний курс долара на рівні 29,3 гривень. На кінець року - 30,1 гривень. Уряд і НБУ будуть слідувати власній стратегії. Щоправда матимуть місце коливання щодо зміцнення гривні на декілька копійок. Однак до кінця 2018 року курс буде мінімум 30 гривень за долар", - наголосив Андрій Новак.

  За словами економіста, в Україні вже 2 роки не має жодних фінансових причин для девальвації гривні.

  "На курс будь-якої грошової одиниці у першу чергу впливає валютний баланс. Він формується експортом та імпортом країни. Також залежить від прямих фінансових валютних операцій. В Україні відносно збалансована експортна та імпортна торгівля. Крім того, за останні 3 роки країна отримала не бачену раніше зовнішню валютну підтримку. Так, МВФ збільшив програму з $12,5 до $17,5 мільярдів. Україна отримала підтримку від Світового банку, Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку. Крім того, ЄС почав надавати фінансову макроекономічну допомогу. За офіційними даними в Україну в середньому на рік надходить $10 мільярдів від заробітчан. Водночас уряди десятки країн підтримують Україну як єдину державу, яка зупиняє російську агресію", - зауважив Андрій Новак.

  Він додав, що за рахунок девальвації гривні уряд наповнює державний і місцеві бюджети. Також вдається задовольняти апетити головних експортерів, які є політичними групами України.

  "Це легка дорога для влади, але важка для громадян України, малого і середнього бізнесу", - підсумував економіст.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми