Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Кучма не виключає дефолту в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кучма, дефолт

    Україна на 54-й Мюнхенській конференції з безпеки була на задвірках.

    5971_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb)

    Поки Україна вмовляє Німеччину не давати добро на будівництво "Північного потоку-2", канцлер Німеччини говорить про необхідність його добудови. Про це на Балтійсько-Чорноморському форумі заявив другий український президент Леонід Кучма.

    "Ми всі з нетерпінням чекали, ну в крайньому випадку я, Мюнхенській конференції з безпеки. Я завжди пам'ятав 2007 рік та виступ Путіна в Мюнхені, коли на проблемах безпеки він поставив хрест і 2008 року це продемонстрував в Грузії. Тепер сьогоднішня Мюнхенська конференція: більшої політики пацифізму, ніж прозвучало на цій конференції, важко було уявити. А Україна взагалі на задвірках була, як ніби ми там не існуємо. Якби не поїхав туди президент і не нагадав, що ми є на європейській карті, напевно б і забули", – заявив Леонід Кучм.

    Другий президент України запропонував звернути увагу на український парламент і "політичний бомонд": "Ми самі себе з'їдаємо. Ось якщо не дасть зараз МВФ транш, що, оголошувати дефолт?".

    "А як ми переконуватимемо Німеччину в непотрібності "Північного потоку"? Меркель заявила: "Ні, треба". А вони гроші рахують. Тепер давайте згадаємо: я підписав з Путіним і Шредером угоду про створення консорціуму з нашої труби. До нас із задоволенням були готові приєднатися Франція і Італія. Що у нас в Україні тоді виникло? Та мене звинуватили в усіх смертних гріхах, що я країну продаю – що головне наше багатство – трубу продаю", – підсумував Леонід Кучма.

    Як відомо, раніше компанія Nord Stream 2 AG, яка є основним оператором газопроводу Nord Stream, заявила, що Німеччина дозволила будівництво газопроводу "Північний потік-2". Йдеться про регіональний дозвіл, але компанія розцінює його як сигнал про прийдешній дозвіл на будівництво від влади Німеччини.

    Рішення було прийнято, незважаючи на критичну позицію ЄС щодо проекту газопроводу в обхід України. У компанії стверджують, що отримання дозволів в інших чотирьох країнах уздовж маршруту газопроводу – Росії, Фінляндії, Швеції та Данії – йде за графіком

    Нагадаємо, США виступають проти проекту газопроводу "Північний потік-2". Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що вважає його загрозою для енергетичної безпеки в Європі.

    Як повідомлялося, під час візиту до Києва експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) зустрілися з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм і обговорили законодавче забезпечення реформ в економіці України – зокрема, старт приватизації державних підприємств і боротьбу з корупцією.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на борщовий набір подолала "психологічну відмітку"

    Так, в МВФ вказали, який закон про Антикорупційний суд повинна прийняти Україна. Спікер парламенту пообіцяв, що законопроект про Антикорупційний суд буде включений до порядку денного цієї сесії наприкінці лютого, і спрогнозував його ухвалення до травня.

    Стосовно енергореформи, то Данилюк і раніше зазначав, що це питання знаходиться в роботі. Новий механізм формування цін на газ Україна розробляє за допомогою не тільки МВФ, але і Світового банку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми