Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Аналітики пояснили, як релігія впливає на ваші заробітки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: заробітки

    Аналітики агентства Our World in Data, досліджуючи економічне зростання, встановили цікавий взаємозв’язок між багатством і ставленням до релігії.

    5803_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    На графіку нижче показано взаємозв’язок між показником ВВП на душу населення і важливістю релігії для жителів різних країн. Виявилося, що в житті жителів бідних країн релігія відіграє важливішу роль, ніж у житті жителів багатих країн.

    Є винятки, але чітко видно таку тенденцію: чим бідніша країна, тим більшу роль в житті її громадян відіграє релігія. Чим багатша – тим менш важливою є релігія для громадян.

    У багатих Японії, Німеччині, Південній Кореї, наприклад, менше п’ятої частини населення вважає релігію важливою, тоді як у бідній Ефіопії 98% громадян релігійні.

    Економіка зростає в основному за рахунок інновацій. Інтернет, електрика, літак – ці ідеї виникли зовсім не від віри в те, що гроза – це гнів, а дощ – це сльози божі. Їх придумали вчені й винахідники. Ефіопія, Уганда, Буркіна-Фасо, Пакистан – дуже релігійні країни, але у них одні з найнижчих показників кількості патентів на душу населення.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПФ перерахував пенсії військовим

    Протилежний приклад – Японія. Громадяни тут не сильно релігійні – лише 11% вважають її значущою в своєму житті. Однак японські студенти посідають перше місце серед країн ОЕСР в рейтингу знання точних наук. Тому кількість патентів на душу населення в Японії – одна з найвищих у світі. Як наслідок, Японія – це країна швидкісних поїздів і роботів.

    Економіка працює тоді, коли люди активно заробляють і витрачають гроші, і зазвичай витрачають на це значну кількість часу. Цінність цього часу вимірюється доходами. Тому тривалі служби в храмах, молитви, обряди, які забирають час у роботи, з економічної точки зору недоцільні.

    Подивіться на графік ще раз. Європейці багато заробляють, і для них рахунок в банку важливіший від Біблії. У той час як доходи індусів в 9 разів нижчі за європейські. Тому що Індія – країна з безліччю релігій, щорічно десятки, якщо не сотні релігійних свят і фестивалів займають мільйони віруючих.

    Країни з лівого верхнього кута графіка, за рідкісним винятком, не сильно урбанізовані. Тоді як мегаполіси в економіках Сходу, що розвиваються, обростають агломераціями.

    Міста справно виконують роль майданчика для клубів за інтересами. Суспільне значення релігійних громад поступово відходить в історію. Коли ти думаєш, як провести час після роботи, навряд чи ти підеш до церкви. Релігійні громади програють в захопливості посиденькам з друзями в пабі, походам у кіно на блокбастери або покатушкам на велосипеді.

    Але не варто робити поспішних висновків. У тих же Штатах, незважаючи на постійне зростання економіки і високий рівень життя, більше половини жителів вважають релігію невід’ємною частиною свого життя. Вибиваються із загальної тенденції і країни колишнього соцтабору, зокрема, Україна і В’єтнам – будучи не найрозвиненішими, вони мають низьку релігійність.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми