Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт запевняє, що транш МВФ поки не потрібен

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Можливий провал переговорів з Фондом не буде критичним для країни, вважає економіст.

    4586_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    На сьогодні Україна в принципі може обійтися без чергового траншу макроекономічної фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ), якщо візит місії у вересні 2018 року буде безрезультатним, а переговори щодо продовження фінансування не увінчаються успіхом. В такому випадку відновлення кредитування Києва не буде критичним для економіки країни. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів керівник Центру антикризових досліджень, доктор економічних наук Ярослав Жалило.

    За його словами, останнім часом Україна показала готовність і здатність обговорювати умови МВФ, а не просто їх беззастережно приймати, як це було раніше.

    "З іншого боку і сам Фонд теж розуміє, що зараз Україна втягується в складний передвиборний період, коли навряд чи можна очікувати проведення якихось непопулярних реформ, непопулярних змін. Це, власне, стосується і тарифної політики, і земельної реформи, про яку в МВФ говорили, але домовленості щодо цих умов не досягали", – зазначив експерт.

    Жаліло також додав, що в переговорному процесі з МВФ українська сторона вже має "підстави для пошуку компромісу".

    "З іншого боку, все залежить від того, наскільки Україна гостро потребує цих коштів. Зараз ми бачимо, що Україна успішно вийшла на зовнішні ринки запозичень. Це означає, що Україна сьогодні може закривати свої зовнішні фінансові розриви і без грошей Фонду. Але вартість цього запозичення, на думку експертів, є досить високою, а кошти МВФ, природно, значно дешевші і можуть відкривати шлях для більш дешевих запозичень з інших джерел", – пояснив він.

    Тому, на думку голови Центру антикризових досліджень, потрібно розглядати нову фіндопомогу від МВФ "не як спосіб заповнити фінансові" дірки" (що можна зробити), а все-таки як фактор підтримки динаміки реформ навіть у складних передвиборчих умовах".

    "Це певний стимул для української влади і для суспільства в цілому, яке погано сприймає непопулярні рішення. Але уряд має якийсь шанс сказати, мовляв, ми хотіли інакше, однак МВФ наполягає на тих чи інших умовах. В такому випадку це свого роду ідеологічна підтримка для Кабміну. Реформи ж проводити потрібно. В цьому ракурсі, думаю, Україні потрібно було б продовжити співпрацю з Фондом. Однак за умови обговорення "критичних точок". Наприклад, підвищення тарифів на газ для населення на початку опалювального сезону має бути компенсовано через систему субсидій і т.д.", – сказав економіст.

    Резюмуючи, експерт також підкреслив:

    "Допускаю, що оскільки гострої фінансової потреби в новому транші МВФ Україна не має, сам Фонд не поспішатиме йти на компроміси. Однак Україні необхідно в переговорах доводити свою позицію і шукати компроміси".

    Нагадаємо, в 2015 році МВФ схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів. Спочатку програма передбачала щоквартальний перегляд програми. Перший транш склав 5 млрд доларів. Україна змогла майже в термін отримати другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в просуванні по програмі. У 2016 році переговори поновилися, і МВФ вирішив виділити третій транш – 1 млрд доларів – в середині вересня 2016, а четвертий – 3 квітня 2017 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми