Сьогодні день народження української гривні. Вона 2 вересня 1996 замінила попередню протовалюту купоно-карбованець і була введена зі стартовим курсом 1,76 за долар або приблизно 1: 1 німецької марки. Спеціально такий курс не подгадовалі, підбирали по співвідношенню до рубля.
Про це у своєму блозі пише український політолог Тарас Чорновіл.
За його словами, в той час це була перша успішно проведена і повністю завершена реформа в Україні. Шкода, що після того добрих 20 років більшість необхідних змін переважно гальмувалися або замінювалися напівреформи. Непроста доля країни не могла не позначитися на долі гривні. На жаль, наша валюта пережила кілька нехитрих втручань власних посадових осіб, наприклад, недотепну ревальвацію, які розбалансували валютну систему і тільки привела до подальшого ослаблення гривні.
Політолог зазначає, що невмілі дії уряду призвели до того, що наша грошова одиниця найбільше постраждала від кризи 2008 року. Але найстрашнішим було те, що її в той самий період через фатальне переплетення економік і банківського сектора намертво підв'язати до російського рубля, разом з яким вона продовжувала розгойдуватися і слабшати. Потім трагічний обвал на початку війни і ослаблення внаслідок негативного сальдо в міжнародній торгівлі через свідоме руйнування ворогом експортно-орієнтованих галузей. Проте, гривня жива і нарешті остаточно вільна від ворожої валюти. Який їй бути, зараз залежить тільки від нас, від того, як будемо розвивати свою країну, економіку, фінансовий сектор.