Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скільки родині потрібно грошей, щоб підготуватися до зими

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Ціни на продукти в Україні – вже приблизно такі, як у Польщі.

    3626_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Услід за доларом підскочила вартість палива. На заправках вже нові цінники. Напевно, наступний крок – продукти. Урожай, звичайно, допоможе, але порівняно з минулим роком продукти подорожчали. А осінь тільки почалася.

    Нас всіх врятує консервація. Огірки, помідори, капуста, ласунів – варення та джеми, взимку всі ці запаси, як то кажуть, "йдуть на ура". Але: що потрібно заготовляти вже зараз, а що можна занести у підвал пізніше? Як зміниться вартість продуктів і скільки потрібно родині грошей, щоб підготуватися до зими?

    Українці запасаються овочами на зиму. Сезон консервації – у розпалі. Чоловік вирішив взяти цілий ящик перцю. Тоді ціна кілограму вже не 19 гривень – а 17. І можна її знизити ще більше.

    Овочі вже збирають на відкритому грунті. З початком літа – вони подешевшали на сорок відсотків. Помідори – коштують шість гривень за кіло. Але така ціна буде недовго.

    Картопля по сім гривень. Якщо купувати мішками – ціна за кілограм вже чотири п'ятдесят. Цибуля в роздріб – по десять гривень, кабачки – теж десять, морква – шістнадцять. Все це відносно дешево зараз – коли овочі везуть на прилавки просто з полів.

    У вересні ціни маленькі, але вже до кінця року овочі борщового набору істотно подорожчають – в середньому на 30 відсотків.

    Про це попереджають в асоціації постачальників торговельних мереж. Овочесховищ в країні недостатньо – тому майже половина овочів, які збирають в Україні – псуються. І ціни будуть повзти вгору. Виграють ті українці, які вже зараз закуповують овочі та складають їх у свої льохи й комори.

    І звичайно ж – саме зараз слід робити консервацію. Вже скоро – ціни на помідори, огірки, перець – різко підскочать. Тепличні овочі по кишені будуть далеко не всім. І ваші овочі в закрутках – можуть бути навіть кориснішими та смачнішими. Головне – знати секрети приготування.

    Консервація – допомагає заощадити гроші – не купувати дорогі овочі взимку. І водночас – вона корисна для здоров'я – говорить дієтолог Галина Анохіна. А найкращий варіант – як зберігати овочі – соління і квашення.

    Скільки потрібно коштів, щоб зробити запаси продуктів на зиму? Родині з двох дорослих та однієї дитини доведеться витратити 3590 гривень. У цьому списку – овочі, а також цукор і борошно. Загалом – цей продуктовий набір подорожчав – порівняно з вереснем минулого року – аж на двадцять п'ять відсотків.

    Тому у виграші люди, які овочі не купують, а вирощують самі. Серед усіх продуктів, саме овочі до кінця року будуть зростати в ціні найбільше. Також істотно подорожчає хліб.

    В асоціації постачальників торговельних мереж прогнозують, що варто очікувати зростання вартості соціального хліба до кінця року на 6-8 відсотків. За негативним сценарієм можна очікувати навіть 10.

    Ще гірший прогноз – в асоціації фермерів України. Там кажуть до вересня 2019 го року – хліб подорожчає мінімум на третину. Причина – неврожай зернових.

    У міністерстві агрополітики заспокоюють – урожай цього року хоч і гірший, ніж у минулому, але дефіциту точно не буде. Зернових зібрали значно більше, ніж річна потреба українців. Ось тільки – чи не вивезуть пшеницю за кордон? Адже неврожай – був по всьому світу – через аномальну посуху. Світові ціни на зерно – зросли. Продати його за валюту і добре заробити – ось про що зараз думають великі українські зернотрейдери, які і скуповують урожай у фермерів.

    Триватиме до кінця року і зростання цін на м'ясо. Адже поголів'я худоби в країні продовжує скорочуватися.

    А ось крупи і молочка – хоч і будуть дорожчати – але все ж не так стрімко, як овочі, хліб і м'ясо, кажуть в асоціації постачальників торговельних мереж. Ціни на продукти в Україні – вже приблизно такі, як у Польщі. Деякі продукти у нас навіть дорожчі. І знижуватися – як посеред літа – ціни вже точно не будуть. Тим паче, виріс курс долара – пробивши психологічну позначку – 28 і це ще не межа.

    В цілому, за даними Державної служби статистики, зростання цін за перше півріччя 2018 р склало більше 4%. Але, якщо 2017 року ціни на деякі товари зросли навіть більше, ніж на 20%, 2018 року таких різких стрибків по продуктах харчування не було. Ціни продовжують поступово підвищуватися, але не досягають критичних відміток.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми