Україна інвестувала в акціонерний капітал іноземних компаній 6,3 мільярда доларів.
Про це свідчать дані Держстату.
При цьому за останні 5 років спостерігається скорочення інвестицій за кордон. Пов'язано це з погіршенням макроекономічної ситуації в країні. Варто також тут відзначити, що 95% інвестицій з України припадають на Кіпр. Серед галузей, які реально інвестують кошти за кордон, - це харчові компанії, агрокомпанії і компанії гірничопромислового комплексу. Про це повідомили в ефірі телеканалу "112 Україна".
За словами економічного експерта Бориса Кушнірука, вихід українських компаній на ринки інших країн та інвестування за кордон - це позитивний момент в оцінці українського бізнесу.
"Сам факт того, що великий бізнес, а ми вважаємо, що мова йде про дуже великий бізнес, розширює свій вплив і виходить на ринки західних країн, в цьому нічого поганого немає. Це насправді говорить про те, що вони досить потужні для того, щоб мати можливість розширювати свій вплив і свої можливості", - повідомив Кушнірук.
За словами експерта, вихід з інвестиціями на іноземні ринки можливий тільки в разі впевненості бізнесу в якісному продукті.
"Ще один вид інвестицій, коли купуються певні сировинні можливості. Наприклад, як "Метінвест" купував в Сполучених Штатах і в Європі. Тому тут є й інший варіант, коли закуповується там виробництво, можна туди поставляти напівфабрикати і там переробляти або, навпаки, закуповувати сировину. Вугілля, наприклад, вони там закуповують коксівне і везуть його в Україну", - заявив експерт.