Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У РФ почали "втікати" мільярди доларів

 • Джерело: mk.ru.  → Ключові теги: РФ, мільярдери

  Експерт: "В економіці нічого хорошого чекати не варто".

  8681_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Тривожні новини приходять з Центробанку: чистий відтік капіталу з Росії в третьому кварталі цього року зріс в 48 (!) разів, у порівнянні з таким же періодом минулого року. Якщо в 2017 році з Росії за липень-вересень «утекло» $ 0,4 млрд, то за той же період цього року показник виріс до $ 19,2 млрд.

  Всього ж в період з січня по вересень відтік склав $ 31,9 млрд, що в 2,3 рази вище, ніж за той же період минулого року ($ 13,7 млрд).

  Нагадаємо, що відтік капіталу полягає в покупці податковими резидентами (або просто громадянами нашої країни) цінних паперів або фізичних активів за кордоном, переказ грошей в зарубіжні банки. Звітуючи на початку цього року, Центробанк говорив, що витік грошей за два місяці склав $ 9,8 мрлд, що було в 2,2 рази більше, ніж за ті ж січень-лютий 2017 року. Тоді відтік фінансів пояснювали переважно зростанням операцій з боку іноземних банків і підприємств. Однак пройшло півроку, і цифра раптово зросла.

  Зараз же відтік коштів Центробанк пояснює розміщенням активів за кордоном і операціями по скороченню зовнішніх зобов'язань. Однією з причин, ймовірно, могла стати і гучна дискусія в суспільстві щодо відмови від долара. Озвучений був навіть план по догляду від долара в надії на те, дедоларизації Росії - неминучий сценарій. Чи могло це налякати фінансистів та інвесторів? Цілком. Ймовірно, вони почали шукати іноземні банки для зберігання своїх активів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми