Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У РФ почали "втікати" мільярди доларів

 • Джерело: mk.ru.  → Ключові теги: РФ, мільярдери

  Експерт: "В економіці нічого хорошого чекати не варто".

  8681_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Тривожні новини приходять з Центробанку: чистий відтік капіталу з Росії в третьому кварталі цього року зріс в 48 (!) разів, у порівнянні з таким же періодом минулого року. Якщо в 2017 році з Росії за липень-вересень «утекло» $ 0,4 млрд, то за той же період цього року показник виріс до $ 19,2 млрд.

  Всього ж в період з січня по вересень відтік склав $ 31,9 млрд, що в 2,3 рази вище, ніж за той же період минулого року ($ 13,7 млрд).

  Нагадаємо, що відтік капіталу полягає в покупці податковими резидентами (або просто громадянами нашої країни) цінних паперів або фізичних активів за кордоном, переказ грошей в зарубіжні банки. Звітуючи на початку цього року, Центробанк говорив, що витік грошей за два місяці склав $ 9,8 мрлд, що було в 2,2 рази більше, ніж за ті ж січень-лютий 2017 року. Тоді відтік фінансів пояснювали переважно зростанням операцій з боку іноземних банків і підприємств. Однак пройшло півроку, і цифра раптово зросла.

  Зараз же відтік коштів Центробанк пояснює розміщенням активів за кордоном і операціями по скороченню зовнішніх зобов'язань. Однією з причин, ймовірно, могла стати і гучна дискусія в суспільстві щодо відмови від долара. Озвучений був навіть план по догляду від долара в надії на те, дедоларизації Росії - неминучий сценарій. Чи могло це налякати фінансистів та інвесторів? Цілком. Ймовірно, вони почали шукати іноземні банки для зберігання своїх активів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми