Експерт: "В економіці нічого хорошого чекати не варто".
Тривожні новини приходять з Центробанку: чистий відтік капіталу з Росії в третьому кварталі цього року зріс в 48 (!) разів, у порівнянні з таким же періодом минулого року. Якщо в 2017 році з Росії за липень-вересень «утекло» $ 0,4 млрд, то за той же період цього року показник виріс до $ 19,2 млрд.
Всього ж в період з січня по вересень відтік склав $ 31,9 млрд, що в 2,3 рази вище, ніж за той же період минулого року ($ 13,7 млрд).
Нагадаємо, що відтік капіталу полягає в покупці податковими резидентами (або просто громадянами нашої країни) цінних паперів або фізичних активів за кордоном, переказ грошей в зарубіжні банки. Звітуючи на початку цього року, Центробанк говорив, що витік грошей за два місяці склав $ 9,8 мрлд, що було в 2,2 рази більше, ніж за ті ж січень-лютий 2017 року. Тоді відтік фінансів пояснювали переважно зростанням операцій з боку іноземних банків і підприємств. Однак пройшло півроку, і цифра раптово зросла.
Зараз же відтік коштів Центробанк пояснює розміщенням активів за кордоном і операціями по скороченню зовнішніх зобов'язань. Однією з причин, ймовірно, могла стати і гучна дискусія в суспільстві щодо відмови від долара. Озвучений був навіть план по догляду від долара в надії на те, дедоларизації Росії - неминучий сценарій. Чи могло це налякати фінансистів та інвесторів? Цілком. Ймовірно, вони почали шукати іноземні банки для зберігання своїх активів.