Про це йдеться в статті колумніста журналу Кена Рапоза.
Автор стверджує, що російська економіка готова до будь-яких обмежувальних заходів, навіть найсуворішим, в рамках яких Вашингтон може обмежити Москву у використанні долара. В цьому випадку російської влади допоможе політика дедоларизації російської економіки, вважає Рапоза.
За чотири роки санкцій тиску на Росію влада країни встигли приготуватися до найбільш жорстким обмежувальним заходам, так як розглядають «найпесимістичніші сценарії», пише автор ділового журналу Forbes Кен Рапоза. За його оцінками, Банк Росії готовий і до санкцій, і до різкого падіння нафтових котирувань.
Рапоза вражений нещодавнім виступом першого заступника голови ЦБ РФ Ксенії Юдаева, яка заявила про готовність регулятора до зниження ціни на «чорне золото» до 35 доларів за барель. У той же час він відзначає, що при підготовці федерального бюджету розглядалася ціна на нафту в районі 50 доларів, і якщо вартість сировини опуститься нижче, його доведеться урізати.
Автор зізнається, що поки у нього немає розуміння, в якому вигляді будуть прийняті нові санкції, якими загрожують Росії Сполучені Штати. Білий дім поки намагається «покарати» лише окремих впливових громадян РФ, але ситуацією хочуть скористатися представники великого бізнесу в рамках конкурентної боротьби.
«Наймані юристи різних олігархів останнім часом тиняються в Вашингтоні, намагаючись переконати конгресменів в необхідності прийняти санкції відносно їхніх конкурентів, але адміністрація Трампа в цілому займається тим, що вводить індивідуальні заходи щодо важливих росіян з гучними іменами», - зазначає автор Forbes.