Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як не проїдати свою зарплату

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

    У США і країнах Європи витрати на харчування становлять значно меншу частку.

    0507_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    У вересні 2018 року споживча інфляція майже не змінилась і склала 8,9% по відношенню до вересня-2017. І більше половини свого бюджету, а точніше 53,4% українці витрачають на їжу. Такі дані надала Державна служба статистики.

    Там також підрахували, що за останні чотири роки українці стали менше витрачати на відпочинок і розваги. Мінімум коштів виділяємо і на медичне обстеження.

    Киянка Тетяна Гук записує всі свої витрати. Половина її сімейного бюджету йде на харчування.

    "На їжу у нас 6040 гривень, а ось на бензин майже 4000. Залишається 15% на розваги, на походи з сином в театр, зоопарк", - розповідає Гук.

    В Америці на їжу витрачають 14% бюджету. А ось на оренду житла та іпотеку йде близько 40% доходів. Решта - на обслуговування авто, освіта та розваги.

    У європейців на оренду житла і комунальних послуг йде 25% доходу. За 12% доводиться виділяти на їжу і громадський транспорт. Власним авто користуються щодня. Посиденьки в кафе - один-два рази на місяць.

    "Ми найчастіше готуємо вдома, можна дозволити собі високу якість продуктів і за ціною виходить так само як в ресторані", - говорить мешканка Брюсселя Ірина Піка.

    15% з бюджету європейці обов'язково відкладають на медичну страховку, подорожі та відпустку.

    Фінансовий експерт Марина Ждан зазначає, що українці можуть заощадити, якщо будуть записувати свої витрати і відмовляться від емоційних покупок.

    "Ми підраховували, що у людей йде від 12 до 20 тисяч гривень на рік на каву на вулиці. По суботах і п'ятницях їмо суші, у когось виявиться, що він багато напівфабрикатів купує, отоварюється в дорогому магазині, багато солодощів бере", - розповідає експерт про часті помилки.

    Окрема стаття непотрібних витрат - різні товари, які ми купуємо зі знижками і по акціях, а потім не користуємося ними. Все це забирає близько 25% відсотків прибутку, які можна було б витратити на освіту та якісний відпочинок.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми