Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Доходи росіян "пробили дно"

 • Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: росіяни, доходи

  У серпні гаманці росіян схудли на 0,9%, а у вересні спад прискорився до 1,5% і став рекордним з липня минулого року.

  2597_1470817100_f292432aa1a28cd299224e7b2984bf0382042c_750.jpg (67.25 Kb)

  Відповідні дані публікують російські ЗМІ, посилаючись на дані Росстата.

  Згідно з даними, в номінальному вираженні середній подушний дохід збільшився на 847 рублів (до 31982 рубля), але весь приріст "згорів" в інфляції, яка прискорилася, до 3,5% на початок жовтня.

  В результаті реальні доходи населення - тобто сума, яка залишається на руках після всіх обов'язкових платежів і поправки на зростаючі ціни, - впали нижче попереднього "дна" кризи, яке Росстат зафіксував в грудні минулого року.

  Зубожіння населення триває по закрученої вниз спіралі четвертий рік поспіль: так, доходи вересня-2018 виявилися на 1,5% нижче показника за вересень 2017 року, який в свою чергу був на 0,9% менше цифри за вересень 2016- го.

  У вересні 16-го росіяни виявилися на 2,5% біднішими, ніж в тому ж місяці 2015 го, коли їхні доходи впали на 4,7% в порівнянні з 2014-м.

  За словами директора аналітичного департаменту "Локо-Інвест" Кирила Тремасова, новий виток падіння доходів - це результат прискорення інфляції і міхура споживчого кредитування, який активно надувалася в останні роки.

  За першу половину 2018 року російські банки надали 1,4 трильйона рублів нових споживчих кредитів, збільшивши портфель на 20,7%, а в серпні побили історичний рекорд, видавши за місяць мільйон кредитних карт.

  Таким чином, обслуговування позик з'їдає все більше і більше грошових доходів, вказує Тремасов. В результаті навіть при кредитної накачуванні починає сповільнюватися споживча активність: темпи зростання роздрібних продажів упали в вересні до 2,2% (з 2,8% в серпні).

  Це, в свою чергу, гальмує економіку, яка більш ніж на половину складається з споживання, зазначає головний економіст ING по Росії Дмитро Долгін. За даними МЕР, у вересні зростання ВВП сповільнилося до 1,1%, що втричі нижче показників весни і вдвічі менше офіційного прогнозу уряду на рік.

  Одночасно, за словами головного економіста Альфа-банку Наталії Орлової, наступний рік принесе РФ нові труднощі: підвищення ПДВ збільшить ціни, в результаті купівельна спроможність населення скоротиться на 500 млрд рублів.

  Крім того, 2 мільйони росіян не отримають своїх пенсій, що еквівалентно випадних доходів на 300 млрд рублів.

  Сумарно домогосподарствам доведеться скоротити споживання на 2%, оцінює Орлова, що сповільнить зростання ВВП до мізерних 0,8%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми