Заява МВФ послідувала протягом години після рішення Кабміну підвищити ціни на газ на 23,5% з 1 листопада.
Уповноважений персонал Міжнародного валютного фонду і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що спливає в березні 2019 року. Про це повідомляється на сайті МВФ.
"Нова програма stand-by з запитаним доступом до SDR 2,8 млрд (еквівалент 3,9 млрд доларів) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році", – йдеться в повідомленні.
Згідно з ним, угода підлягає затвердженню менеджментом фонду і схваленню його радою директорів.
Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019-й рік відповідно до рекомендацій персоналу МВФ і збільшення тарифів на газ і опалення для домогосподарств, що відображає ринкові тенденції зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.
Заява МВФ послідувала протягом години після рішення Кабміну підвищити ціни на газ на 23,5% з 1 листопада.
Глава уряду Володимир Гройсман раніше в черговий раз підкреслив, що не можна уникнути підняття цін на газ для населення.
Експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін у коментарі сайту "Сегодня" розповів, що якби вартість газу не підвищувалася і надалі, це зробило б неможливим отримання чергового траншу макрофінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ), і це в підсумку мало б дуже негативний вплив для всієї української економіки.