Напруга знята, схоже дефолт Україні більше не загрожує. У МВФ заявили про готовність надати Україні черговий транш на суму 3,9 мільярда терміном на 14 місяців. Виникає логічне запитання, що це означає для України? Насправді це означає дві речі. По-перше, цей транш розблокує ще два транші від ЄС і Світового Банку на загальну суму 2 млрд доларів. По-друге, МВФ визнає прогрес в макроекономічній стабілізації та реформах, а отже, країні відкриваються можливості для виходу на зовнішні ринку запозичень.
Про це в ефірі одного з телеканалів розповів політичний експерт Віктор Таран.
За його словами, все це дозволить без проблем пройти наступні виборчі півроку. Експерт зазначає, що такі кроки вже повинні зробити наші представники влади. Президент. Економіка не сфера діяльності президента, але зі свого боку він може закликати уряд забезпечити соціальну стабільність, а депутатів проголосувати за реалістичний бюджет. Уряд. Кабмін може продовжувати бюджетний процес, шукаючи баланс між «хотєлками» депутатів і реальними доходами. Запустити з січня анонсовану програму монетизації пільг, яка дозволить людям отримувати кошти безпосередньо на свої рахунки. Це дозволить тим, хто поставиться розумно й економно отримати додаткові кошти, які можна буде використовувати на свій розсуд.
Віктор Таран зазначає, що не останню скрипку повинен зіграти парламент. Нардепи повинні прийняти збалансований бюджет-2019 в другому читанні не пізніше 1 грудня. Маркерами для МВФ буде фіскальна відповідальність і реалістичний бюджетний дефіцит. Крім того, депутати повинні прискоритися в прийнятті економічних законів, наприклад «податок на виведений капітал», «запуск ринку землі» та інші.