Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У березні продовжить дешевшати долар

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар

    Курс долара в Україні у перший тиждень березня може втратити близько 20-30 коп./$. Позитивні тенденції на ринку дозволять гривні зміцнитися у своєму зростанні.

    5147_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Що буде з курсом долара у перший тиждень березня.

    курс долара в Україні розвернувся на 180 градусів і продовжує зміцнюватися;

    попит на ринку нижчий за пропозицію, така тенденція, припускають аналітики, буде утримуватися щонайменше ще один тиждень;

    долар перебуватиме нижче за психологічну позначку у 27 грн/$.

    Чого українцям чекати від курсу долара
    В Україні національна валюта в перший тиждень весни може зміцнитися на 20-30 коп./$. В результаті вже до 7 березня курс долара може повернутися до позначки середини лютого і досягти 26,7 грн/$. Пояснюється така динаміка ситуацією на валютному ринку. Уже кілька тижнів пропозиція валюти перевищує попит. Тобто охочих купити долари менше, ніж охочих їх продати.

    Така ситуація дозволяє Національному банку періодично виходити на ринок і скуповувати "надлишки". За рахунок цього з одного боку поповнюються золотовалютні резерви, а з іншого — гривню стримують від надмірного зміцнення.

    "На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зниження курсу долара щодо гривні", — прогнозує експерт.

    "На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зниження курсу долара щодо гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,8 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,7/26,9 грн", — прогнозує старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

    З такими оцінками погоджується більшість опитаних аналітиків. Так, Єгор Комов впевнений, що вартість долара в найближчі сім днів становитиме близько 26,7-26,8 грн/$. Фактично американська валюта опуститься нижче за психологічну позначку.

    "Поки, якщо аналізувати ситуацію на ринку, можемо спостерігати тенденцію до зміцнення. Пропозиція не дотягує до попиту. Тому, думаю, як мінімум найближчий тиждень будемо бачити дуже плавне зміцнення", — прогнозує експерт.

    Менш оптимістично налаштований фінансовий консультант Володимир Мазуренко. Він упевнений, що курс долара перебуватиме "трохи нижче 27 грн/$". При цьому ситуацію на валютному ринку фінансист оцінив як "немає жодних причин для девальвації".

    Економіст Ігор Гарбарук впевнений: загалом тенденції на валютному ринку в цьому році повторять ситуацію минулого і позаминулого років. Так, зниження курсу долара "триматиметься" до червня. Червень-липень — поступове зростання, а у вересні-жовтні — зростання прискориться.

    "У минулому році завдяки активізації наших імпортерів ми мали цей період на два місяці раніше, ми побачили стрибок у липні-серпні. Це підігріло ситуацією зі стрибком цін на паливо на зовнішніх ринках. Я впевнений, що ми будемо бачити ситуацію, яка була у минулому році ", – пояснив економіст.

    Нові валютні правила і настрій учасників ринку
    В Україні з лютого 2019-го Національний банк дозволив клієнтам банків купувати валюту онлайн. Такою можливістю скористалися вже сотні тисяч українців. Якщо раніше для купівлі доларів необхідно було йти у банк або обмінник, зараз досить зайти в онлайн-банкінг.

    Є два варіанти: відкрити валютну інтернет-карту (для цього не потрібно звертатися у банк, але розплатитися такою картою можна тільки в мережі), або ж прийти у відділення і оформити валютну банківську карту. За другого варіанту, один раз оформивши карту, гроші з гривневої карти можна буде онлайн переводити на валютний рахунок. Конвертація здійснюватиметься автоматично.

    В майбутньому така можливість дозволить утримати ажіотажний попит і спекулятивні скачки курсу в обмінниках. Для прикладу, у минулому році після новин про введення воєнного стану курс на готівковому ринку різко зріс у ціні на 2-2,5 грн/$. Українці кинулися скуповувати валюту, а власники обмінників скористалися ситуацією.

    Вже за кілька тижнів стався відкат. Американська валюта знову подешевшала на ті самі 2-2,5 грн/$, і ті, хто купував валюту під час стрибка, тільки втратили частину заощаджень за рахунок різниці курсів. Зараз же за можливого повтору такого сценарію охочі купити долари замість того, щоб займати черги до банківських кас або йти в обмінники, можуть купити долари у банківському додатку онлайн.

    Загалом же, як зазначають експерти, у 2019 році курс долару перебуватиме у вузькому коридорі. Можливі коливання зможе згладжувати Національний банк за рахунок рекордних за останні п'ять років золотовалютних резервів. При цьому свій внесок у збереження стабільного курсу можуть зробити всі українці. Досить утриматися від ажіотажної купівлі валюти і не піддаватися паніці в разі тимчасового її подорожчання.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми