Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У світі почнеться валютна війна?

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: валюта

    Через політику президента США Дональда Трампа.

    70_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Справа в тому, що вже у 2020 році в Штатах пройдуть чергові президентські вибори. Глава Білого дому щосили готується поборотися за другий термін. Саме тому він працює одразу на кількох напрямках, починаючи від врегулювання ядерного виклику в Північній Кореї і закінчуючи поліпшенням економічної ситуації безпосередньо у Штатах.

    Примітно, що в нинішній ситуації економічний добробут американців великою мірою залежить від зовнішньої політики країни. Зокрема, експорту та імпорту товарів, конкуренції з багатьма економічними гігантами, особливо Китаєм.

    Зокрема зазначений крок торкнеться економік Європейського Союзу і Китаю, які є прямими конкурентами США в міжнародних економічних відносинах. Невеликий екскурс в історію валютних воєн зробив у своїй авторській колонці Джеймс Гарольд, професор Прінстонського університету.

    "44 країни, які брали участь у Бреттон-Вудській конференції 1944 року, домовилися про систему, яка гарантує стабільні валютні курси. Домінуючу позицію на цих переговорах мали США, а вони були твердо налаштовані створити відкритий міжнародний порядок, вільний від мит і торговельних воєн. У всіх інших країн не було іншого вибору, окрім як встановити такий валютний курс, який би дозволяв їм підтримувати більш-менш збалансований зовнішній рахунок.

    Відтоді загроза торговельної війни завжди передбачала повернення валютних суперечок. І під час ескалації конфлікту було неминуче, що Трамп згодом зосередить свою увагу на монетарній політиці інших країн. Він уже давно звинувачує Китай у девальвації своєї валюти (хоча Китай робить щось прямо протилежне).

    А у відповідь на нещодавнє оголошення голови Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі про початок нового раунду кількісного пом'якшення, Трамп написав твіт: "Їм уже багато років усе це сходить із рук, так само як і Китаю та іншим країнам", – цитує слова Гарольда "Новое время".

    Саме тому багато економістів прогнозують початок валютної війни вже в найближчі місяці. Користуючись силою Федеральної резервної системи, Адміністрація Білого Дому може прямо впливати як на зниження валютної ставки, так і на введення окремих санкцій проти низки країн. З огляду на бізнес-підхід до міжнародних відносин із боку Трампа, "валютна війна" в активній її фазі цілком реальна.

    Правда, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що риторику Дональда Трампа не варто перебільшувати. Незважаючи на всі заяви, а також торгову війну з Китаєм, Федеральний резерв США поки не готовий піти на такий крок на догоду Білому Дому. Та й надто процентну ставку знижувати, на думку економіста, ніхто у Вашингтоні не буде.

    "Я б не розцінював заяви Трампа як початок валютної війни, тому що Китай і ЄС можуть також відповісти. Зараз 3 валюти змагатимуться, але ми, на жаль, не можемо з ними на рівних конкурувати, нам потрібно плисти за течією", – розповів Савченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми