Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

МВФ: Україна в групах економічного ризику

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Міжнародний валютний фонд у своїй липневій доповіді "Перспективи розвитку світової економіки" в черговий раз погіршив прогноз економічного розвитку. І, хоча зміна прогнозу, в порівнянні з попередньою, квітневою доповіддю, невелика, всього мінус 0,1%, але МВФ погіршує прогноз не вперше. Тобто світова економіка продовжує погіршуватися швидше, ніж очікувалося. Основні причини погіршення прогнозу – триваюча торгова війна між Китаєм і США, невизначеність, невизначеність, обумовлена ​​Brexit і дестабілізація цін на енергоносії через посилення геополітичної напруженості.

    5200_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    МВФ публікує прогнози на найближчі два роки. У 2018 році прогнозувалося, що зростання світової економіки в 2019-му становитиме 3,9%. У січні 2019 го прогноз на 2019 рік був погіршений до 3,5%, у квітні – до 3,3%, а у липні – до 3,2%. Тобто "незаплановане" зниження темпів зростання економіки в загальному склало 0,7%, що занадто багато в світовому масштабі.

    МВФ також змінив прогноз по групах країн, в які входить і Україна. Зокрема, з квітня по липень прогноз зростання економіки в країнах, що розвиваються погіршився на 0,3% (до 4,1%). Однак по групі країн Центральної та Східної Європи прогноз поліпшений на 0,2%. Правда, навіть з "надбавкою" середній прогноз зростання в регіоні складе всього 1%.

    "Знижений прогноз по країнах з ринком, що формується і країнах Європи, що на 2019 рік у значній мірі відображає перспективи економіки Туреччини, де прогнозується відновлення спаду активності, пов'язаного з необхідністю коригування політики. У деяких інших країнах Центральної та Східної Європи спостерігаються високі темпи зростання завдяки стійкому внутрішньому попиту і підвищенню рівня заробітної плати", - йдеться у доповіді МВФ.

    Оптимістичні слова про "деякі інші країни", здається, безпосередньо стосуються України, де, як не раз відзначали експерти, економічний розвиток переважно відбувається через внутрішнє споживання і підвищення зарплат. Так що можна сподіватися, що сильне уповільнення темпів зростання українській економіці не загрожує.

    Співзасновник Української Інституту майбутнього, директор економічних програм Анатолій Амелін впевнений, що зниження на 0,1% для глобальної економіки не є критичним показником, проте це – тривожний дзвіночок.

    "Ми знаходимося на порозі глобальної економічної кризи, деякі експерти говорять, що вона вже почалася, але поки уповільнена. В першу чергу будь-які кризові явища в світі впливають на попит на цільові активи – наприклад на метал, експортером якого є Україна. Ми, на жаль, залежні від експорту. Якщо порівняти динаміку цін на сировинні активи з динамікою українського ВВП, побачимо дуже високу кореляцію. Відповідно, зниження розвитку світової економіки, як правило, призводить до зниження в тому числі попиту на сировинні активи. Це може відбитися і на зміні цін на ці активи, і на надходження валютної виручки в Україну, і на бюджетні надходження, вплинути на девальвацію та інфляцію. Щоб цих негативних наслідків уникнути, вже сьогодні уряд має готувати план антикризових заходів, які не тільки дозволять знизити вплив даного чинника, який описується в розрахунку МВФ 0,1%, а й підготуватися до майбутньої кризи, яка буде неминучою", – каже Анатолій Амелін.

    Прогноз МВФ на 2020 рік поки коригується не так сильно. У жовтні 2018 го прогнозувалося, що у 2020 році всесвітній ВВП виросте на 3,7%. У січні 2019 го цифра зменшилася до 3,6%, а в липні – до 3,5%. У тому числі в країнах, що розвиваються у 2020 році прогнозується зростання ВВП 4,7% (раніше прогноз становив 4,8%), а в країнах Центральної та Східної Європи – на 2,3% (на 0,5% нижче).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми