Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економічний прогноз від Кабміну: оптимістичний і песимістичний

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

    Прогноз Мінекономіки-2020: в кращому випадку + 3,3%, в гіршому -0,2% ВВП.

    9114_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Прогноз щодо України від Міністерства економіки ґрунтувався ще на квітневих цифрах МВФ: зростання світового ВВП у 2019 році – 3,3%, а не 3,2, у 2020-му – 3,6, тоді як тепер прогнозується 3,5%. Але таку різницю в 0,1% можна навіть назвати несуттєвою, якщо порівняти прогнози щодо України у МВФ і нашого Міністерства економіки.

    Так, за оцінкою Міжнародного валютного фонду, зростання ВВП в Україні у 2019 році може скласти 2,7%, у 2020-му – 3%, у 2021 і 2022-му – 3,1 і 3,2% відповідно. У порівнянні з квітневою доповіддю МВФ, прогноз для України не змінений.

    Згідно з базовим сценарієм Мінекономіки, зростання ВВП у 2020 році повинне скласти 3,3%, у 2021-м – 3,8, у 2022 – 4,1%. Хоча Мінекономіки розглядає і альтернативні сценарії, а також можливий вплив різних зовнішніх факторів.

    За іншим сценарієм, який, як ми писали, передбачає більш ті ж зовнішні і внутрішні умови, що і базовий, але при цьому істотне зростання зарплат в Україні і збільшення витрат населення (тобто розвиток за "споживчою моделлю"), зростання ВВП у 2020 і 2021 роках може скласти навіть 3,6%, а у 2022-му трохи сповільниться до 3,3%.

    Розробили в Мінекономіки і альтернативний сценарій, який допускає посилення негативних факторів. Таких, як розгортання нової хвилі глобальної фінансово-економічної кризи, посилення гібридних загроз національній економіці з боку РФ, істотне зростання цін на світових енергоринках, низький урожай зернових в Україні тощо. При цьому сценарії є загроза, що українська економіка може не рости, а падати. У 2020 році зміна ВВП складе -0,2%, у 2021-му – -0,7%, і тільки у 2020-му, можливо, піде в плюс: 1% зростання.

    Зрозуміло, така сумна перспектива чекає Україну тільки в тому випадку, якщо всі негативні фактори будуть діяти одночасно. Якщо ж "спрацюють" лише деякі з них, це призведе до скорочення ВВП, але не падіння.

    Зокрема, негативний внесок від повноцінного введення російських газопроводів "Північний потік 2" і "Турецький потік" і істотного зменшення транзиту Мінекономіки оцінює в 0,6-0,7% ВВП, можливе блокування портів Азовського моря – в 0,3% ВВП. При найгіршому сценарії зміни на світових ринках цін на українські експортні товари або втрати ВВП становитимуть 0,5-0,6%, в разі неврожаю зернових – 0,6-0,8%.

    А ось якщо буде таки було запроваджено податок на виведений капітал, це призведе до зростання ВВП на 1,1%, але в той же час – до фіскальних втрат точно в такому ж розмірі (1,1% ВВП), так що великої проблеми не складе.

    Нацбанк сповнений оптимізму
    Національний банк України, на відміну від МВФ, поліпшив свій прогноз економічного розвитку для України, порівняно з квітневим. На думку аналітиків НБУ, нас очікує вже в цьому році зростання ВВП не на 2,5, а на 3%, в наступному – нема на 2,9, а на 3,2%. "У зв'язку з більш стійким внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі і очікуванням збільшення врожаю зернових", як говорилося на брифінгу щодо монетарної політики 18 липня.

    В наступні роки основним драйвером економічного зростання також буде залишатися внутрішній попит, вважають в НБУ. Приріст приватного споживання сповільниться, однак буде значним під впливом збільшення реальних доходів домогосподарств – заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів з-за кордону. Також вагому підтримку економіці будуть надавати інвестиції в основний капітал, які продовжать зростати високими темпами, вважають в НБУ.

    Стримуючими факторами для економічного зростання були названі слабка економічна активність в світі і скорочення транзиту природного газу в Європу через будівництво обхідних газопроводів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми