Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо причини обвалу курсу долара

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Рекордне зміцнення курсу гривні до долара в Україні стало можливим завдяки збігу кількох факторів.

  6678_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Член ради Національного банку України Василь Фурман в ефірі ObozTV зазначив, що вартість долара в Україні визначається ринком, оскільки НБУ проводить політику плаваючого обмінного курсу.

  Один із факторів, що впливають на посилення курсу української гривні, – високий попит нерезидентів на українські облігації внутрішньої державної позики. Портфель нерезидентів зріс від 6 млрд грн на початку року до 80 млрд грн, повідомив він.

  "Другий важливий фактор – ми маємо високі ціни на українські експортні товари, які ми експортуємо за кордон. Надходить валютна виручка. Я б додав такий фактор, як високий урожай цьогоріч. Він буде більше, ніж минулого, а торік був рекордний", – підкреслив член ради НБУ.

  "Третій фактор – зміна політик центральних банків провідних країн світу. Якщо минулими роками вона була жорсткою, то зараз вони переходять до політики кількісного пом'якшення. Це означає, що Федеральна резервна система і Європейський центральний банк будуть відповідні суми коштів через різні механізми вливати в економіку. Частина цих коштів буде спрямовуватися в країни, що розвиваються, зокрема в Україну", – пояснив Фурман.

  Він також зазначив, що в окремі періоди Національний банк згладжує коливання курсу української гривні в той чи інший бік.

  "Якщо брати останній період, коли гривня посилювалася, то Нацбанк викуповував надлишок долара для поповнення золотовалютних резервів. З початку року було викуплено з ринку близько 2,5 мільярдів доларів", - продовжує фінансист.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми