Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців мають збирають гроші "під матрац"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: заощадження

    В Україні понад 10% громадян мають заощадження.

    4714_1462271235_image101540.jpg (71.8 Kb)

    "Навіть у періоди зростання реальних доходів українці не відкладають гроші. Пенсіонери за мінімальних доходів роблять заощадження. А ось сім'ї з доходами вище - більше витрачають на поточні витрати і рідше відкладають", - говорить Людмила Черенько, завідувач відділом дослідження рівня життя населення Інституту соціальних і демографічних досліджень.

    47% опитаних українців кажуть, що отримують достатньо, але не відкладають гроші. Ще 40% не мають можливості заощаджувати. 3,5% взагалі не вистачає грошей на їжу, свідчать результати опитування Держстату.

    За словами Черенько, дані опитування приблизні. Адже у них переважно беруть участь найменш забезпечені. Заможні не хочуть говорити про свої доходи.

    Скільки готівки на руках в українців, питання. Маємо тільки статистику за депозитами. Станом на липень населення у банках зберігало 451,9 млрд грн, передає Фонд гарантування вкладів. Середній розмір депозиту - 10 786 грн. Із них 38% сумою до 10 грн.

    "Офіційної статистики щодо заощаджень в Україні немає. Чомусь усі роки незалежності в Україні нехтується внутрішній інвестор. Хоча внутрішні інвестиції - потужний потенціал навіть у бідних країнах. У нас максимум, що роблять люди, - вносять гроші на депозит, а ринок цінних паперів не розвинений", - зазначає Людмила Черенько.

    Свої заощадження українці, перш за все, витрачають на відпочинок. Далі гроші йдуть на ліки, житло, одяг і побутову техніку.

    "Близько 90% українців не ведуть власний бюджет, пояснюючи це тим, що мають такий дохід, який можна буквально за пам'яттю розписати. Однак, коли людина починає записувати свої витрати, бачить безліч "пробоїн у бюджеті", через які гроші могли б і не "витікати", - каже завідуюча сектором фінансової грамотності ФГВФО Олеся Шніцер.

    Вона радить із кожної зарплати щомісяця відкладати 10%. Із подарунків чи виграшів - не менше 50%. Тоді вдасться заощадити гроші для непередбачуваних витрат.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми