Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна вирішила припинити співпрацю з МВФ

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

    На думку глави Мінфіну, ця програма співпраці з Фондом стане останньою.

    4722_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    Україна активізує співпрацю з Міжнародним валютним фондом – днями до Києва приїхала з черговим візитом місія Фонду. Прем'єр Олексій Гончарук підтвердив, що переговори йдуть, але про результати можна буде говорити тільки на наступному тижні. Попередньо відомо, що мова може йти про нову 3-4-річну програму співпраці і кредитування України в обсязі до $10 млрд. Як можуть розвиватися події, з'ясували "Сьогодні".

    Влада
    Ширше за прем'єра приїзд місії МВФ прокоментували заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб і міністр фінансів Оксана Маркарова. Вони підтримують продовження співпраці. Сологуб заявив, що Україні потрібна нова довгострокова програма співпраці з МВФ на $ 5-10 млрд. З ним згодна і Маркарова, але, на її думку, ця програма стане останньою.

    "Вона буде нової і трохи довше. Ми її називаємо останньою, адже всі попередні роки Україна завжди достроково завершувала і обривала ці програми", – розповіла Маркарова.

    Вона сподівається, що за 3-4 роки співпраці з МВФ економіка України зміцніє настільки, що для підтримки стабільного курсу гривні – а саме на це в першу чергу спрямовані транші МВФ – закордонна допомога більше не знадобиться.

    Експерти
    Фінаналітики кажуть, що нова угода буде досягнута, якщо сторони домовляться з таких ключових моментів: відкриття ринку сільгоспземель, досягнення Україною відчутних результатів у боротьбі з корупцією, запровадження Кабміном ринкових цін на газ для населення, приватизація великих держоб'єктів, передача Нацбанку повноважень за діяльністю небанківських установ (закон про це днями був прийнятий Радою).

    "Головною умовою приїзду місії МВФ, яка, нагадаю, достроково покинула Україну перед позачерговими парламентськими виборами, було формування нового Кабміну, – сказав нам економіст Іван Нікітченко. – Крім згаданих "маячків", важливим є і зміст проекту держбюджету на 2020 рік, передачу якого в Раду Кабмін анонсував на наступному тижні. Збалансований бюджет – головна умова МВФ, без виконання якого не буде діалогу про виділення траншу".

    За його словами, за чинною програмою з МВФ, в 2019 році у нас два транші по $1,3 млрд, а також макрофіндопомога в 500 млн євро від ЄС. Але можемо їх і не отримати, якщо домовимося про нову програму, і новий транш вже прийде в січні 2020 р. Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин також упевнений, що співпраця з МВФ продовжиться:

    "Потрібен транш чи ні – не обговорюється, він потрібен, це "вхідний квиток" в клуб інвесторів, які без присутності МВФ не будуть купувати наші єврооблігації. Під них ми вже залучили 90 млрд грн на внутрішньому ринку і викуповувати облігації теж будемо в гривні, а не у валюті. Не буде МВФ – курс гривні почне стрімко опускатися. Нова програма буде, швидше за все, на 3 роки і приблизно на $ 6 млрд".

    За словами Пендзина, поки неясно, які нам висунуть умови, швидше за все, головною буде відкриття ринку землі. Що, до речі, може компенсувати непідвищення цін на газ, і цю умову тоді знімуть. Бо МВФ цікавить збалансованість нашого держбюджету в цілому, а не по окремих статтях.

    Гривня зміцнилася без МВФ
    А ось президент Украналітцентра Олександр Охріменко впевнений, що приїзд місії МВФ не буде результативним.

    "Це плановий візит, тому очікувати угоди про нову програму не доводиться, – аналізує Охрименко. – Зараз нам позики не потрібні, бо гривня впевнено зміцнюється і без них. Ми розрахувалися за позиками 2014 р, виплативши $156 млн, і готові погасити в цьому році ще $1,1 млрд за єврооблігаціями. НБУ активно викуповує валюту, щоб не допустити подальшого зміцнення гривні до 24 грн/$ і нижче, оскільки це зашкодить експортерам і знизить доходи держбюджету".

    За його словами, головна причина міцної гривні: гроші трудових мігрантів, що перевищили $ 10 млрд на рік. Це набагато більше, ніж обіцяє дати МВФ, причому без відсотків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми