Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Макропоказники бюджету: скромно, але реалістично

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бюджет

    У бюджеті на 2020 рік заклали дуже скромне зростання ВВП всього на рівні 3,3%. Хоча ще декілька тижнів тому прем'єр Олексій Гончарук обіцяв, що у наступному році економіка зросте на 5%. Щоправда, сам прем'єр зазначав: поки внесуть те, що вже розробили за минулого уряду, а потім уже правитимуть.

    6623_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Динаміка ВВП – 3,3%;

    Доходи бюджету – 1,079 трлн грн;

    Витрати – 1,1 трлн грн;

    На оборону і безпеку витратять 245,8 млрд грн, на дороги – 74,4 млрд грн. Остання цифра – абсолютний рекорд, зазначає міністр інфраструктури Владислав Криклій. "Дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень. Джерелами формування Державного дорожнього фонду визначені, зокрема, 100% акцизного податку з пального і транспортних засобів і ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них. Курсова різниця вносить свої корективи у грошовий вимір цих 100%", – заявив Криклій.

    На освіту планується виділити 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Проєкт вперше передбачає витрати на розвиток вищих навчальних закладів у розмірі близько 300 млн грн. Загальні витрати на охорону здоров'я становлять 108 млрд грн – це на 9,8 млрд більше, ніж у 2019 році. Витрати на розвиток культури та інформаційної сфери становлять 8,6 млрд грн.

    Недофінансованою залишиться і оборонка. РНБО оцінив її у 381 млрлд грн, а виділили тільки 249 млрд. З цієї суми на потреби ЗСУ мали передати 212 млрд грн, а у проєкті бюджету – 102 млрд.

    У Міністерстві фінансів зазначають: мета боргової політики – забезпечити зменшення відношення обсягу державного боргу до ВВП до рівня 46,7% на кінець 2020 року. "Одним зі шляхів реалізації такого завдання є поступове зменшення дефіциту державного бюджету (до 2,09% ВВП у 2020-му)", – заявили у Мінфіні.

    Прогноз фінансування державного бюджету у 2020 році за рахунок надходжень від приватизації державного майна приведений до реально можливих 5 млрд грн, виходячи з підготовки об'єктів.

    Головне – держборг
    На державний борг планують витратити 438 млрд грн. Це приблизно по 10 тис. грн з кожного українця, зокрема немовлят і людей похилого віку. Міністерство фінансів відповідає за боргове навантаження, це і стало фактично пріоритетом головного фінансового документа країни.

    Проблем із виплатами, заявила міністерка фінансів Оксана Маркарова, не виникне. Мовляв, зараз резервів достатньо, а у бюджеті на наступний рік врахували об'єктивні показники, тому українці не відчують на собі навантаження. Так, і зарплати виплачуватимуться вчасно, і всі статті витрат у безпеці.

    Під час презентації документа міністерка кілька разів зазначила, що відобразити програму уряду у документі було не можливо. За Конституцією мали подати проєкт до 15 вересня. Так і зробили. Однак встигнути за цей час кардинально переписати бюджет неможливо. Більше того, і сама програма уряду досі не готова і не затверджена. Все це, вважає Маркарова, можна буде виправити до другого читання.

    "Давайте від сьогодні зробимо разом роботу і зробимо наш бюджет таким, який вкаже дорогу і громадянам, і бізнесу, і інвесторам", – пояснила вона.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми