Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банкіри прогнозують слабку гривню

  • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: банки

    Гривня до кінця 2020 року може послабитися в межах до 29 грн/$1, в тому числі через перспективи зростання випадків захворювань на COVID-19 і посилення карантинних заходів.

    5545_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Таку думку висловили банкіри, опитані агентством “Інтерфакс-Україна”.

    “Перспективи поширення епідемії та посилення карантинних заходів як в Україні, так і в країнах-торгових партнерах, є зараз важливим фактором невизначеності. До кінця року не виключене зростання до 29,00 грн/$1, але з оглядкою на те, буде чи ні запроваджено жорсткий карантин і які будуть економічні наслідки”, – зазначив директор департаменту казначейства та фондових ринків Правекс Банку Артем Красовський.

    За оцінками директора департаменту казначейства Ідея Банку Ярослава Кабіна, Національний банк продовжує залишатися активним гравцем на валютному ринку, зокрема, останнім часом він активно викуповує залишок пропозиції на ринку, не даючи курсу зміцнитися ще сильніше, тому очікувати зміцнення до рівня 28,00 грн/$1 і нижче не варто.

    Фінансист прогнозує в найближчі тижні курсовий коридор на рівні 28,10-28,50 грн/$1 і 29,00 грн/$1 на кінець року.

    За оцінками головного менеджера з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Аваль Сергія Колодія, до кінця року курс буде в інтервалі 28,5-29,0 грн/$1, а середньорічний курс складе близько 26,8 грн/$1.

    “Глобальних змін ми не очікуємо: нерезиденти продовжать виходити з ОВДП, а компанії і банки з іноземним капіталом – виплачувати відстрочені дивіденди за 2019-й; цінова динаміка на основні експортні товари залишиться сприятливою; перспективи введення часткового або повного локдауну залишаються високими”, – пояснив експерт.

    Начальник управління дилінгових операцій банку “Південний” Олег Ропяк пояснив, що для зміцнення гривні є об’єктивні передумови, перш за все, сплата квартальних податків, яка триватиме до 20 листопада 2020 року.

    “До цієї дати долар поставить локальне дно. Можливо, це буде 28,00 грн/$1, можливо діапазон 27,80-28,00 грн/$1, все залежить від агресивності регулятора на купівлю долара”, – додав він.

    Ропяк прогнозує, що НБУ спробує розвинути висхідну корекцію долара після 20 листопада, метою якої, швидше за все, виступить позначка 28,50 грн/$1.

    Як повідомив радник голови правління Кредитвест банку Василь Невмержицький, продажі долара населенням перед святами, податкові платежі і виплати зарплат, що вимагають додаткових гривневих ресурсів, а також істотне зниження впливу на ринок попиту з боку імпортерів в грудні посприяє зміцненню гривні до 28,20 грн/$1 ближче до кінця року.

    Невмержицький пояснив, що причиною ослаблення гривні в жовтні стало те, що експортери не поспішали продавати виручку, оскільки у них було достатньо гривні після великих виплат ПДВ-відшкодування Держказначейством, банки-нерезиденти купували валюту для виплат дивідендів, а нерезиденти поступово виходять з гривневих ОВДП, збільшуючи попит на валюту.

    “На ці фактори наклалися девальваційні очікування. Традиційно в Україні восени всі чекають, що гривня почне слабшати. А в нинішньому році ці настрої підігрівалися ще й наростаючою другою хвилею пандемії. Якщо резюмувати, то головною причиною послаблення гривні в жовтні виявилася психологія”, – підсумував він.

    На думку експерта, психологічний фактор згодом викликав розворот курсового тренду.

    “Щойно стало ясно, що попиту на валюту недостатньо, ринок швидко рушив у зворотному напрямку. Валюту активно розпродавали і спекулятивно налаштовані учасники, і експортери, що додатково посилювало тиск на долар. При цьому обсяги купівлі валюти різко скоротилися”, – пояснив Невмержицький.

    За його оцінками, в листопаді гривня буде перебувати в діапазоні 28,0-28,40 грн/$1.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми