Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

що буде з курсом валют у разі локдауну

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: валюта, гривня

    До квітня 2021 року гривня помітно ослабла і їй знадобиться кілька тижнів, щоб зміцнитися хоча б до показників середини березня.

    4094_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Економіст Олексій Кущ вважає, що спадний тренд курсу долара в квітні збережеться, але гривня буде зміцнюватися набагато повільніше, аніж прогнозувалося взимку.

    «У міру нарощування посівної буде збільшуватися приплив валюти. Україна продовжує експортувати сировину, і ціни на неї на світових ринках досить високі. Але якщо ще кілька місяців тому я прогнозував, що гривня до літа зміцниться з 28 грн до 26−27,5 грн, тобто від 50 копійок до 2 грн, то тепер діапазон можна звузити до 50 копійок. Я думаю, гривня зможе зміцнитися максимум до 27−27,5 грн», — зазначає Кущ.

    При цьому, за його словами, зміна курсу буде проходити ривками, з відскоками і корекцією.

    Економічний експерт Олексій Дорошенко більше схиляється до того, що Україна зможе все ж таки підвищити зацікавленість інвесторів до ОВДП:

    «Логічно припустити, що скорочення продажів ОВДП у березні буде компенсовано в квітні. Треба латати дірки в бюджеті, інакше скоро не буде за що виплачувати зарплати і пенсії. Відповідно, якщо в квітні буде розміщуватися більше ОВДП, курс долара трохи просяде», — каже Дорошенко.

    Але новий локдаун може негативно позначитися на курсі гривні, вважає Олексій Дорошенко. Хоча до такого стрибка, як торік, він не призведе.

    «Якщо буде локдаун, економіка ще більше просяде і ще більше посилиться фактор зовнішніх запозичень. Але паніки, як торік, вже не буде. Паніку викликають нові чинники, а чинник коронавірусу вже не є таким вже новим. Окрім того, для зростання попиту на валюту потрібно, щоб були ресурси, які можна вкласти на хвилі паніки. А ресурсів в країні зараз менше, аніж рік тому», — каже економіст.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми