Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Блокування Суецкого каналу: скільки мільярдів втратив світ

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Суецький канал

    Водний шлях остаточно розблокували, всі судна слідують за маршрутом.

    6282_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    У суботу, 3 квітня, в Суецькому каналі ліквідували затор, що утворився через контейнеровоз Ever Give, який в ніч проти 23 березня сів на мілину.

    Голова Управління Суецького каналу (SCA) Усама Рабі повідомив, що останні кораблі, які застрягли в Суецькому каналі, повинні пройти через водний шлях в суботу, 3 квітня. За його словами, в цей день 85 суден пройдуть по обидва боки.

    Хеппі-енд історичного затору
    Ever Given переміщували за допомогою буксира на техогляд до озер північніше каналу. Судно під посиленою охороною. У якийсь момент контейнеровоз знову перекрив Суецький канал, але зрештою судно повернули до фарватеру.

    Щоб витягнути застряглий контейнеровоз Ever Given з мілини, знадобилося 10 буксирів. Крім того, довелося викопати 27 тисяч кубометрів піску на 18 метрів завглибшки.

    Розвантажувати Ever Green не будуть, хоча раніше планували таким чином спростити його рух. Варіант, за якого судно не розвантажують, більш вигідний. Для того, щоб прибрати контейнери, у канал довелося б загнати спецтехніку.

    Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі вже заявив, що ситуація із застряглим судном "успішно подолана": "Єгиптяни досягли успіху в закінченні кризи <...> в Суецькому каналі, незважаючи на величезну технічну складність" .

    Транспортні компанії продовжують підраховувати втрати. Вони впевнені, що на справжнє подолання кризи підуть тижні, якщо не місяці.

    У південній частині Суецького каналу сів на мілину контейнеровоз MV Ever Given. Рятувальна операція тривала майже тиждень. Вранці 29 березня судно вдалося зняти з мілини. Контейнеровоз ішов з Китаю в Роттердам. Він заблокував рух через канал в обидва боки, утворився затор більш ніж з 230 суден. Тайванська компанія Evergreen повідомила, що інцидент стався через погодні умови: сильним поривом вітру судно відхилило від курсу, і воно сіло на мілину. Потерпілих немає.

    Утім, голова управління Суецького каналу генерал-лейтенант Усама Рабей сказав, що піщана буря не була єдиною причиною. Він повідомив, що розслідування триває, і може бути, що вирішальну роль зіграли людська помилка або технічна несправність.

    Компанія Airbus Space опублікувала фото заблокованого Суецького каналу з космосу. Знімок зроблений супутником Pleiades 25 березня.

    Рятувальна операція
    25 березня судно, що встало поперек фарватеру, вдалося трохи розвернути: це допомогло пропустити кілька суден з півночі на південь. Але з півдня рух так і не відновилося.

    У п'ятницю, 26 березня, спроба зняти з мілини судно, що заблокувало Суецький канал, провалилася, передає Reuters, посилаючись на техоператора.

    А вранці 27 березня стало відомо, що рятувальники трохи зрушили з місця контейнеровоз Ever Given. Це вдалося після того, як з місця події було вилучено понад 20 тисяч тонн ґрунту.

    Навколо контейнеровоза почали поглиблювати дно. Роботи вели за допомогою двох земснарядів.

    Станом на ранок 28 березня витягли 20 тисяч тонн ґрунту, із самого контейнеровоза за борт було спущено 9 тисяч тонн баластної води. Зняттю судна з мілини 29 березня посприяв приплив.

    Думка експертів про найбільший в історії затор
    Спостерігачі кажуть про найбільший морський затор в історії. Оскільки контейнеровоз застряг у південній частині каналу, де немає русла для маневру, всього за десяток кілометрів від входу.

    "Проблема в тому, як перемістити таке велике судно, не пошкодивши його. Будь-які пошкодження обернулися б катастрофою – канал залишився б перекритий на дуже довгий час, а якщо станеться розлив нафтопродуктів, ситуація стане ще гіршою. Тож тепер фахівці чекають, аналізують і думають, що саме можна зробити. Нічний відплив тільки ускладнює ситуацію", – сказала представниця Королівського інституту Елькано Айзам Аміра Фернандес.

    Експерти в сфері судноплавства зазначали, якщо рух каналом не буде відновлений за кілька днів, судноплавні компанії змушені будуть перенаправляти судна в обхід, що додасть приблизно тиждень до загального маршруту.

    "Не можна відкидати, що на це підуть тижні, все залежить від того, як буде складатися ситуація. Він [контейнеровоз] нині як величезний кит, що викинувся на берег. Можливо, нам буде потрібно комбінувати різні методи – зняття із судна контейнерів пального і води, використання буксирів і розмивання піску", – говорив глава компанії Boskalis Пітер Бердовські.

    За даними порталу Vesselfinder, перед інцидентом контейнеровоз Ever Given встиг своєю траєкторією руху "намалювати" чоловічі геніталії.

    Збиток для світової торгівлі
    Зазвичай кожен день у західному напрямку через Суецький канал провозять товари загальною вартістю близько 5,1 млрд дол., а в східному – приблизно на 4,5 млрд дол. Отже, у середньому за годину через канал переміщають товари на суму 400 млн дол.

    За словами експертів, кожен день простою Ever Given "додає затримки до нормальних вантажопотоків". Вони прогнозують виникнення нових проблем з постачанням.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми