Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна заборонила російський пральний порошок

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: санкції

    Експеримент довів, що якість українських пральних засобів не поступається товару з РФ.

    8783_9425_75840.jpg (68.63 Kb)

    За тиждень російські мийні засоби та пральні порошки почнуть зникати з українських крамниць. Їх заборонив ввозити офіційний Київ. Порівняли ефективність російського та українського прального порошків. А також з'ясували, як заборона вплине на цінники на українських полицях із побутовою хімією.

    Після прогулянок бабусі 11-річного підлітка прання вистачає. І коли пані Інна обирає мийні засоби та пральні порошки, особливої уваги на виробника не звертає. Каже, якщо дуже гарно видно, що написано, то вибирає українського виробника. А якщо не бачить, то трапляється і російський товар.

    Заборону російських товарів киянка підтримує, зокрема, і мийних засобів. Адже зазвичай користується українським пральним порошком.

    "Порівнювала я спочатку дорогі порошки іноземного виробника, а потім, коли ми перейшли на порошки дитячі, і на українські, я зрозуміла, що в принципі у них різниці немає", – каже Інна Сухорукова.

    Журналісти пратимуть окремо дві схожі футболки, тому придбали дві упаковки прального порошку: один – російський, другий – український. Останній виявився дешевшим майже на 30 гривень.

    Кандидат хімічних наук, викладач хімії в дистанційній школі Гліб Репіч пояснює, що при виборі порошку треба керуватися тим, скільки тут поверхнево-активних речовин. Саме вони зумовлюють високу миючу дію порошку.

    Втім, на практиці виявилося, що знайти пральні засоби з Росії важко. В тих магазинах, де були новини "Сьогодні", полиці рясніють здебільшого європейськими товарами. Продавці пояснюють: попиту на російські товари нема. Багато людей хочуть якісніше, а російські – з хімією. Тим паче, що у нас війна з Росією. Тому ніхто не хоче брати і навіть не питають.

    Російських пральних засобів на українському ринку продають менше одного відсотка – підтверджують у Торгово-промисловій палаті України.

    "Якщо завтра на наших полицях щезне якийсь вид побутової хімії – про це не варто переживати. З точку зору споживача, на нас з вами на побутовому рівні, це абсолютно ніяк не вплине", – пояснює перший віцепрезидент ТППУ Михайло Непран.

    А от якість українських пральних засобів не поступається російським – довів наш експеримент. "Українська" футболка випрана добре, на дотик дуже приємна. Жодної різниці з "російською" не видно. Тож сенсу переплачувати нема.

    І якість ще має поліпшитися, бо тепер українські виробники конкуруватимуть лише з європейськими. Та деякий час російську побутову хімію ще продаватимуть в Україні, адже що робити з товарами, які вже є на складах, вирішуватимуть винятково торгові мережі.

    Не вплине заборона російських товарів і на ціни всередині Україні – стверджують економісти, яких опитали новини "Сьогодні". Адже пральні засоби виробляє чимало великих світових компаній. І, зазвичай, у Східній Європі вони мають кілька складів, тож відтепер порошки або засоби для миття посуду везтимуть, приміром, з-під Варшави, а не з-під Москви.

    Керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта пояснює:

    "Ті ж миючі засоби виробляють великі транснаціональні компанії за єдиними стандартами будь-де. Вони однакові в Польщі та Росії. Мають заводи зазвичай і в Росії, і окремо в Європі. Часто в Польщі, на європейський ринок. Тому вони все це спокійно замістять з європейських заводів або навіть з українських. Знову ж таки український споживач цього не відчує".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми