Сніг і дощі не допомогли суттєво підживити водосховища півострова.
Попри рясні опади і танення снігів в березні 2021 в окупованому Росією Криму ситуація з водою залишається вкрай складною – її запаси у півтора разу менші за торішні.
Про це повідомляє підконтрольний Москві т.зв. "Гідрометцентр Криму".
За даними моніторингу, в басейнах річок північного передгір'я короткочасно підвищився рівень води на 1-25 см, а в пониззі річки Бельбек на 50 см. Однак у басейнах більшості селевих річок округів Алушта, Судак і Феодосія зберігалося пересихання.
Приплив води в водосховища, розташовані в руслах річок, склав: Білогорське – 7,50 млн кубометрів, Сімферопольське – 1,28 млн, Щасливе – 0,96 млн, Партизанське – 1,66 млн, Чорноріченське – 7,29 млн.
На початок квітня загальний сумарний обсяг води у водосховищах в руслах річок склав 61,39 млн кубометрів. Це на 13,08 млн більше, аніж місяць тому, але на 44,87 млн "кубів" менше, аніж 2020 року.
До окупації Криму на півострові було побудовано 15 водосховищ природного стоку сумарним обсягом 253,12 млн кубометрів. У січня 2018 ці водосховища були заповнені на 66,3% (167,8 млн кубометрів), а в листопаді 2020 об'єм води скоротився до 32,6 млн, про що повідомляли російські ЗМІ.
Отже, нинішні 61,39 млн кубометрів води у водосховищах Криму в руслах річок становлять лише третину або навіть чверть їхнього нормального обсягу до окупації.
Нагадаємо, 22 березня на засіданні оперативного штабу з проблем водопостачання т.зв. глава підприємства "Вода Криму" Володимир Баженов заявив, що "по притоках у водосховища особливо хвалитися нічим" і констатував, що в Криму пересохли ще два водосховища.
Також повідомлялося, що на початку лютого найбільш близькими до "мертвого обсягу" були Балановське, Тайганське і Партизанське водосховища. Сімферопольське і Загірське на той момент вже пройшли цю позначку.