Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці "затягують паски" під час локдауну

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: локдаун

    Люди відмовляються від поїздок, розваг, нового одягу та алкоголю.

    6282_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Епідемія коронавірусу, якій не видно кінця-краю, змушує українців все більше затягувати паски. Доходи падають, тому, щоб вижити, в сімейному бюджеті урізаються багато статей витрат. Насамперед ті, без яких можна обійтися. В чому собі стали відмовляти українські сім'ї.

    Доходи майже не зростають
    Через падіння в економіці доходи українців фактично застигли на місці. За останніми даними Держслужби статистики, номінальні зарплати з початку року зросли на 212 грн (+1,7%) або до 12549 грн. А реальні зарплати, що враховують інфляцію, збільшилися лише на 0,7% (86 грн). Та однаково це нижче, ніж було в грудні 2020 року: тоді середній по країні заробіток був 14179 грн, зараз зарплати серйозно впали.

    Але, нагадаємо: середня зарплата по країні не повністю відображає реальну ситуацію. Статистика не враховує приблизно 25% працівників – тих, хто працює в мініструктурах з чисельністю до 10 тис. осіб, а також приватних підприємців. Плюс ще близько мільйона безробітних. Тому необхідність скорочувати витрати, щоб якось звести кінці з кінцями, об'єктивна.

    Не відпочивають і менше їдять
    За даними Research & Branding Group – компанії в галузі досліджень ринку і рекламної діяльності, у березні 2021 року найбільший відсоток респондентів тепер економить на відпочинку – таких понад половина.

    Також 50% українців стали менше купувати одягу і взуття, 44% економлять на їжі, 41% – на розвагах. Набагато меншій кількості людей вдається заощадити на лікуванні та купівлі великої побутової техніки – холодильниках, пральних машинах тощо. Ще один спосіб зберегти гроші – комунальні витрати. Мається на увазі, що за них люди все ж платять), та водночас намагаються менше використовувати води, насамперед гарячої, електроенергії та газу. Таких, за даними досліджень, 28% респондентів. Зовсім невеликий відсоток скоротив витрати на транспорт і зв'язок – відповідно 18% і 14%.

    Люди стали відмовлятися від предметів розкоші – про це повідомили 23% опитаних. Але знайшлися 5%, які як і раніше ні в чому собі не відмовляють. Чи доходи у них високі, чи потреби скромні.

    Як карантин вплинув на споживчі настрої
    Альтернативні дослідження аудиторської і консалтингової компанії "Делойт" в Україні дали схожі результати, але є й розбіжності. Так аналітики компанії зазначають, що за час епідемії 60% українців стали економити на купівлі косметики, 61% – на одязі та взутті 62% – на промтоварах повсякденного попиту (побутова хімія, труси-шкарпетки, предмети гігієни). А ось витрати на ліки стали більшими у 31% респондентів.

    Витрати на харчування знизилися у 66% опитаних, але не за рахунок того, що вони стали гірше харчуватися, а через зниженням витрат на алкоголь, який статистика відносить до харчових продуктів. Також 64% респондентів стали менше відвідувати бари і ресторани, навіть коли ці заклади працювали. Але загалом, на їжі люди не економлять.

    Нова тенденція життя в умовах епідемії – українці все більше купують онлайн, з доставкою товарів додому. Таких зараз 57% серед респондентів, з них 39% почали ходити в офлайн-магазини рідше, а 18% купують тільки через інтернет. Головним чином, це люди віком 18-29 років. А ось вік 45+ надає перевагу традиційним способам купування. Водночас 40% респондентів говорять, що не відчувають себе в безпеці, перебуваючи в супермаркетах і торгових центрах.

    Цікаво, що "наживо" люди надають перевагу купувати їжу (59%), спиртне (57%), ліки (52%), а через інтернет – косметику та парфумерію (18%), побутову техніку й електроніку (17%), дитячі товари та іграшки (16%).

    Експерти прогнозують, що локдаун у нас надовго, а прагнення українців до економії витрат посилиться. Але, на думку Олександра Охріменка, щойно обмеження скасують, відразу зростуть видатки населення на розваги і відпочинок.

    Олег Пендзин, навпаки, говорить, що і після скасування локдауну основна маса українців не буде більше подорожувати, купувати нові речі і розважатися. У них для цього просто не буде коштів. Можуть зрости витрати на транспорт, оскільки зросте кількість поїздок Україною – до рідних, на дачі, на бюджетний відпочинок.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми