Продовження фінансового тиску на режим президента Росії Володимира Путіна виправдане, але не закінчить війну в Україні.
Головною економічною вразливістю Російської Федерації залишається її експорт нафти та газу. На цьому Сполучені Штати Америки та їхні союзники мають зосередити увагу, пише Bloomberg.
"Напередодні РФ не змогла виплатити інвесторам відсотки у розмірі $1,9 млн і спричинила страхову виплату. Водночас цієї суми недостатньо, аби спричинити крос-дефолт за іншими інструментами. Продовжувати цей тиск на Путіна виправдано, але це не змінить правила гри", - ідеться у повідомленні.
Росія наполегливо працює над тим, щоб виплатити свої борги, доводячи те, що Путін розглядає дефолт як черговий удар по своєму авторитету.
"Його посадовці змогли скористатися лазівкою в санкціях, що дозволила здійснювати виплати, але зараз США закрили цей канал. Навіть такі альтернативи, як-от дозволити іноземним кредиторам відкривати рахунки в російських банках у рублях навряд чи допоможуть уникнути неминучого", - пише агентство.
Росія протягом більшої частини останнього десятиліття відмовлялася від доларових боргів, скоротивши свій борговий тягар до менш ніж 20% ВВП. Зараз її заблокували від нових запозичень. Примусовий дефолт не вдарить по кредиторах сильніше, ніж вони вже постраждали, тому що більшість боргів вже продано або списано.
"Дефолт може зачепити авторитет Путіна безпосередньо в РФ, оскільки він довго хвалився, що врятував Росію від фінансового хаосу 1990-х. Ця важко здобута репутація фінансової стабільності була зруйнована", - пишуть редактори Bloomberg.
Дефолт Росії не закінчить війну. Збентежити Путіна формальним дефолтом - добре. Але припинення війни вимагає відновлення прихильності до економічної ізоляції
"Для досягнення цієї мети Альянсу необхідно зосередитися на припиненні імпорту РФ промислових компонентів і, перш за все, на стримуванні її експорту нафти і газу. В обох випадках є прогрес. На жаль, для початку нафтового ембарго знадобляться місяці, що покарає Європу, оскільки ціни зростуть в очікуванні, дозволяючи Росії продовжувати фінансувати свою воєнну машину", - додає видання.