Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Для чого обмінникам приховують табло курсу валют: пояснення НБУ

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: курс валют

    Національний банк України, який спочатку зобов’язався утримувати офіційний курс на одному рівні (29,2549 гривні) до кінця воєнного стану, через п’ять місяців війни був змушений підняти його на 25% — до 36,5686 гривні, намагаючись зрівняти з ринковим.

    6302_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Однак ринок вирішив по-іншому: готівковий курс різко пішов вгору і до кінця липня досяг рівня 42,60 гривні.

    У «розгойдуванні курсу» звинуватили небанківські обмінники, чиї табло з високими курсами «лякали» українців і «змушували» купувати валюту за будь-яким курсом.

    29 липня Національний банк видав постанову № 165 «Про особливості регулювання та нагляду за провадженням діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі в період дії воєнного стану», в якій, зокрема, заборонив обмінним пунктам «здійснювати інформування про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза касами установ та їх структурних підрозділів, привертаючи до них додаткову увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами».
    Простіше кажучи, обмінникам заборонили показувати на цифрових табло курси валют.
    «Ухвалюючи постанову, Національний банк керувався насамперед необхідністю мінімізації негативних тенденцій зі спекулятивними ознаками у небанківському сегменті готівкового валютного ринку, уникнення випадків штучного та необґрунтованого підвищення курсу, а також розхитування ситуації з готівковим курсом задля отримання додаткової маржі», — пояснили Finance.ua в пресслужбі регулятора.
    В НБУ наголосили, що постанова № 165 — «це не лише про „табло“, а насамперед про безпеку як надавачів, так і споживачів фінансових послуг під час війни».
    "Це також про забезпечення прозорої діяльності небанківських фінансових установ та захист прав споживачів фінансових послуг, яких небанківські обмінні пункти вводять в оману. І ця мета досягалася комплексним посиленням вимог до небанківських обмінних пунктів. Зокрема, і щодо охорони приміщень, і подання РРО в НБУ, і обов’язкового введення відеоспостережень, а також надання інформації населенню про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі.
    Необхідність застосування обмежень, пов’язаних із демонстрацією обмінними пунктами поточного курсу валют, доводить той факт, що табло є основним інформаційним каналом, а продемонстрований курс сприймається як однозначно правильний і ринковий. Результатом штучно завищеного курсу, який демонстрували небанківські обмінники на кожному кроці, стали панічні настрої населення, які призводили до спонтанних покупок валюти та значних коливань обмінного курсу на ринку. З введенням всіх зазначених вище обмежень ми спостерігаємо стабілізацію ситуації на ринку, зокрема завдяки і зменшенню психологічного чинника", — зазначили в Нацбанку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми