Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як відтепер працюватимуть обмінники

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: обмінники

    29 липня Національний банк видав постанову, згідно з якою обмінникам заборонили показувати на цифрових табло курси валют.

    2309_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    У п’ятницю, 5 серпня, на сайті НБУ з’явилося повідомлення, що чотирьом фінансовим компаніям за виявлені порушення анулювали ліцензії. Ще двом фінкомпаніям доведеться сплатити штраф у розмірі 151 тис. гривень. Однак цього працівникам регулятора здалося замало. В інтернеті з’явилися витяги з нових правил роботи валютообмінників, які хочуть запровадити найближчим часом.
    Про це сказано в матеріалі Finance.ua Валютні обмінники змусять працювати по-іншому.
    Основних пунктів — чотири:
    1. Обмеження курсів, що встановлюються.
    Якщо наразі обмінники ставлять курси купівлі та продажу, виходячи з поточного попиту та ситуації на ринку, то надалі їм можуть встановити жорсткі обмеження як за величиною (не вище за заданий рівень), так і за розміром спреду (різниці між курсом купівлі та курсом продажу валюти).

    2. Заборона будь-якої реклами курсів валют.
    Йдеться вже не лише про цифрові табло, а й навіть про публікації у телеграм-каналах чи на інших майданчиках.
    3. Збільшення податків, що стягуються з кожного обмінного пункту.
    Ведуться запеклі обговорення, як краще це зробити. Один із найпопулярніших варіантів (із запропонованих) — запровадити щомісячну плату «за патент на валютообмін», розмір якої залежатиме від розміру населеного пункту та місцезнаходження обмінника.
    Називаються цифри від 2-3 тис. гривень на місяць для «глибинки» до 15 тис. гривень для обмінника десь на Хрещатику.
    Що цікаво: розмір отриманого прибутку більше не бере участі в розрахунку податків. Як-то кажуть, «виживуть найсильніші».

    4. Посилення контролю над діяльністю обмінного пункту.
    У разі виявлення порушень буде оформлено письмове попередження, після другого порушення — відбиратимуть ліцензію на валютообмін.
    Утім, в Нацбанку поки не поспішають офіційно оголошувати про нові правила.
    «Сьогодні Національний банк уважно стежить за ситуацією на ринку готівкової валюти. Необхідність додаткових заходів залежатиме від тенденцій розвитку ситуації. Наша мета — прозорий ринок торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та цивілізовані правила роботи на ньому», — коментують в НБУ.
    Чи стане валюта для українців дешевшою та доступнішою?
    Найімовірніше, такими діями валютообмін повернеться в «дикі 90-ті роки», а на місце цивілізованих обмінників прийдуть забуті міняйли з табличками, які шепочуть: «Куплю долар, євро, злоті»...
    Хоча в НБУ вважають, що шанси на формування такого чорного ринку мінімальні:
    «Національний банк обов’язково враховує всі можливі сценарії розвитку подій у разі ухвалення того чи іншого рішення. Водночас, відсутність панічних настроїв, адекватні пропозиції валюти в готівковому сегменті ринку торгівлі валютними цінностями та можливість купити готівкову валюту за ринковим, а не спекулятивним курсом, мінімізують шанси на формування чорного ринку».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми