За півроку дії санкцій, введених у відповідь на вторгнення РФ в Україну, російська економіка не впала, але вже "захиталася" і зазнає реальних втрат, які тільки зростатимуть з часом. Тим не менш, Кремлю все ж вдається заробляти мільярди доларів на місяць на експорті нафти і газу, і це потрібно зупинити.
На думку економістів, щоб завдати ще більших збитків російській економіці, Європейський Союз має "перерізати основне джерело життя Росії" – доходи від експорту нафти та газу. Про це пише The Washington Post.
"У [президента РФ Володимира] Путіна все ще є гроші, тому що він багато заробив у перші місяці війни, коли ціни на нафту були високими, а економіка ще не впала. Але зараз санкції починають працювати, починають відчутно працювати", – упевнений економіст. та ректор Science Po у Парижі Сергій Гурієв.
Проте США наполягають на примусовому обмеженні цін на російську нафту. Це змусить Москву продавати чорне золото за ціною, нижчою за глобальну.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що за підсумками 2022 року економіка РФ скоротиться на 6%. Це досить різке падіння, але воно нижче за 10%, які спочатку прогнозували економісти.
Однак усюди видно ознаки колапсу, що насувається, і вони суперечать заяві президента Росії Володимира Путіна про те, що санкції нібито не спрацювали. Зокрема:
виробництво автомобілів та інших товарів різко впало через те, що компанії не можуть імпортувати комплектуючі, в результаті в деяких містах з'явилися сотні та тисячі звільнених робітників;
авіакомпанії скоротили міжнародні рейси практично до нуля, вони звільняють пілотів та розбирають літаки на запчастини, які більше не можна купити за кордоном;
тисячі високоосвічених людей тікали з країни;
закрилися сотні іноземних компаній, зокрема Ikea та McDonald's;
федеральний бюджет Росії у липні пішов у дефіцит на 900 млрд рублів.