Судячи зі світової історії, саме після руйнівних війн, майже з чистого листа пишуться економічні стратегії, які потім іноді називають дивом. Чи можливий такий сценарій для України?
До Дня Незалежності видання "Ділова столиця" зібрало думки провідних економістів і політиків щодо успішного відновлення країни, які умовно можна назвати рецептами економічного дива для післявоєнної України.
У матеріалі представлені такі сценарії:
10-річний план відбудови України на $750 млрд від уряду. В його основі ідея економічної свободи, зростання експорту готової продукції, збільшення капітальних інвестицій.
План "Післявоєнна відбудова України", розроблений КМЕФ, K-FUND, SMD-Ukraine, який представив президент Української асоціації Римського клубу Виктор Галасюк. Один з головних пріоритетів плану – реіндустріалізація та загалом переведення економіки на якісно кращі види діяльності, коли продаж сировини поступається першим місцем створенню і підтримці виробництв з високою доданою вартістю.
Економічний ривок на основі інноваційності та вільної торгівлі пропонує екс-міністр економіки України Павло Шеремета.
Модель зниження податків та ефективних державних видатків презентує фінансовий аналітик Олексій Кущ. Вона заснована на розвитку внутрішнього виробництва за рахунок довготривалого дефіциту бюджету і правильного відбору каналів держвитрат.
П´ятий рецепт економічного успіху – це редакційний погляд на тему, оптимальний набір пропозицій, заявлених економістами і політиками.
"Звісно, ніхто не може стверджувати, що економічне диво невідворотне, навіть якщо суспільство і влада візьмуть на озброєння якийсь із наведених нижче рецептів. Диво на те й диво, що воно непрогнозоване", – йдеться в публікації.
Яка конфігурація нової економіки та урядової політики мала б сприяти зростанню виробництва, генерації доданої вартості, зайнятості та розкриттю потенціалу українців – читайте в матеріалі Олексія Шевніна "Україна після перемоги. 5 рецептів економічного дива".