Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що буде з курсом долара на початку осені

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

    Експерти не прогнозують суттєвих змін курсу долара в Україні на початку осені.

    3115_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це пишуть Факти ICTV із посиланням на опитаних аналітиків.
    За словами економіста Бориса Кушнірука, безготівковий курс зараз зафіксований НБУ, чи він залишиться на рівні 36,57 грн — залежить від регулятора.
    «Він має зараз природу переважно не так економічну, як природу очікувань. Якщо не буде негативних повідомлень, то гривня залишатиметься відносно стабільною до готівкового курсу. Залежить від того, що робитиме Нацбанк з емісією», — зазначив Кушнірук, додавши, що емісія породжує інфляцію, додаткову гривню в обігу, що чинить тиск на курс.
    Експерт припустив, що якщо не буде негативних очікувань та емісії, то курс на готівковому ринку залишатиметься на тому ж рівні, що зараз: близько 40 грн за долар. В іншому випадку курс і далі розхитуватиметься.
    У свою чергу, інвестиційний банкір Сергій Фурса прогнозує, що тиск на гривню зберігатиметься як у вересні, так і до кінця поточного року.
    «Ми можемо говорити, що у вересні так само збережеться тиск на національну валюту. Швидше за все, у вересні офіційний курс залишиться незмінним, так само буде на рівні 36,6 грн/долар. На якому рівні на той момент буде курс чорного ринку, вгадати неможливо», — наголосив Фурса.
    За прогнозом економіста Олексія Куща, до кінця року слід очікувати на подальшу девальвацію гривні та відповідно падіння курсу.
    «Думаю, що слід очікувати подальшої девальвації. Наскільки вона буде глибокою, зараз важко говорити. Тут дуже багато факторів, які ми ще не бачимо і не можемо враховувати», — зазначив експерт.
    Прогнози
    Повернутися до «довоєнного» курсу долара (який був до 24 лютого 2022 року) — неможливо.
    За словами економіста Бориса Кушнірука, курс валюти дуже рідко відкочується до старих показників.
    "На 2-3% може відкотитися, а до рівня 28 грн/долар — ні. Як він не відкотився, коли було 8 грн/долар, потім стало 25 грн/долар, — зазначив експерт, додавши, що курс у певний момент може різко підвищуватись, а потім трохи дешевшати, але не до старих рівнів.
    Кушнірук припустив, що після війни рівень доходів українців у доларовому еквіваленті за стабільного курсу зростатиме, що покращить фінансову ситуацію для громадян.
    У свою чергу, економіст Олексій Кущ пояснює: прогнозувати післявоєнний курс зараз складно, адже строки закінчення війни невідомі. При цьому Кущ підтверджує: повернення до довоєнного курсу не буде.
    «З урахуванням емісії, яка була зроблена, надрукованих грошей, ослаблення нашої економіки, у нас уже не буде можливості повернути курс гривні назад», — заявив економіст, додавши, що значне зниження курсу гривні може бути навіть шкідливим для економіки України, зокрема, для експортної галузі, для якої потрібна така «планова» девальвація.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми