Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українські шахраї оголошують набори у свої "офіси"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахрайство

    Українські шахраї оголошують набори у свої "офіси". Вони заманюють молодих людей на незаконну роботу високими зарплатами, музикою та кальянами, а ще патріотизмом. Гроші обіцяють забирати лише у росіян.

    6853_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    "Дніпро – це офіси"

    "Я та мої колеги вважаємо, що столицею такого бізнесу є Дніпро", – поскаржився пропагандисту Володимиру Соловйову на українських телефонних шахраїв заступник голови "Сбербанку Росії" Станіслав Кузнєцов. З легкої руки російського банкіра дніпропетровські телефонні шахраї вже кілька років гордо називають себе найкращими.

    "У нас точно не менше тисячі офісів працює!" – розповідає OBOZREVATEL мешканець Дніпра Максим. "Офісами" називають шахрайські кол-центри. Максимові 29, у свій "офіс" він влаштувався працювати в серпні минулого року. З того моменту "старші" тричі перевозили їх, двічі збільшували оклади.

    "Кажуть, що наш офіс до п'ятірки входить. Я сам не знаю, але ми чудово працюємо, у нас усі налаштовані на результат", – розповідає молодик. Дніпропетровські офіси, запевняє Максим, працюють із росіянами, білорусами та казахами. Українців дзвінками не турбують. "Соромно по Україні працювати. Цим тільки зеки і муда** займаються", – запевняє Максим.

    Одна з причин: так безпечніше. Росіяни не скаржатимуться українським правоохоронцям на шахраїв, а обміну інформації між правоохоронцями немає. "Це взагалі фінансова спецоперація. Ми в них забираємо, а ЗСУ віддаємо. У нас директор 15% свого особистого доходу віддає на ЗСУ, майже всі по 5 тис. грн із зарплати на армію донатимо", – каже шахрай. Найкращий фінал спілкування з жертвою, каже парубок – включити гімн України або вигукнути "Слава Україні". Щоправда, це не за методичкою і "старші" (так називають керівництво) такої самодіяльності не вітають.

    "Офіси" рекламують у соцмережах, найсміливіші шахраї відкрили свої Tіkтоk-канали, записують та публікують розмови з жертвами, а дніпропетровський хіп-хоп-виконавець Big Skeelz присвятив шахраям кілька пісень. "Що таке Дніпро, гей? – я розповім тобі подробиці. Дніпро – це офіси, шахраї та наркотики", – йдеться в тексті пісні. Роботу в "офісі" намагаються романтизувати: створюють образ сучасного Робін Гуда, який забирає гроші у росіян та віддає ЗСУ.

    Кількість "офісів" дійсно стрімко зростає. Точної статистики немає, але це можна судити з сотень відкритих вакансій. Роботу пропонують молодим людям віком від 16 до 35 років. Співробітників шукають через "офісних", що вже працюють, або в спеціалізованих Telegram-каналах. В оголошеннях обіцяють місце для куріння кальяну та гри у приставку.

    Зарплати, погрози та стаття

    З дев'ятої ранку до п'ятої вечора працівник "офісу" повинен зробити щонайменше 250 дзвінків. Використовують спеціалізовану програму Zoiper, кожному видають детальну методичку. У ній описані всі можливі сценарії діалогів, описані запитання та відповіді. Все, що потрібно зробити, – серйозно та переконливо прочитати з листочка. Але досвідчені аферисти часто імпровізують.

    "Взагалі талант потрібен! Я коли говорю, що я представник служби безпеки "Сбербанку", я повинен сам у це повірити. Я в цей момент дійсно хочу допомогти клієнту, і я намагаюся сподобатися. Але потім, коли він виконує інструкції та угода закривається, мій клієнт допомагає українській економіці. Гроші ж потім в Україну виводять", – розповідає співробітник шахрайського офісу.

    Найчастіше офіси працюють за добре відомими схемами: кажуть росіянам, що на них незаконно оформили кредит і тепер потрібно пройти верифікацію і повторно провести процедуру оформлення, щоб на фінальному етапі гроші не знялися з рахунку. В інших випадках – дізнаються CVV-код, номер і дату випуску картки й передають інформацію далі по ланцюжку.

    Найкращий оператор в офісі може отримати премію 150-200 доларів. Стабільно можна розраховувати на ставку 15-20 тис. грн і від 7 до 10% від угод. У сумі це близько 50-60 тис. грн на місяць, розповідає Максим.

    Чим краще працює співробітник, тим більше його цінує керівництво і тим уважніше за ним стежать. "У нас в офісі проблем немає, але мені хлопець розповідав, що він до цього в іншому офісі працював, то йому директор обіцяв коліно прострелити, якщо він надумає піти і свій офіс відкрити. Не знаю, це жарт був чи ні. Але взагалі дуже багато криміналітету", – каже Максим.

    Масштаби роботи "офісів" вражають. Наприклад, буквально кілька місяців тому кіберполіція "накрила" у Дніпрі кол-центр, у якому 37 операторів займалися шахрайством. Вони під виглядом "скасування транзакції" переконували жертв назвати свої банківські дані. Організували роботу троє мешканців Дніпра. Тільки їхній кол-центр зміг ошукати 18 тисяч (!) мешканців Казахстану.

    Михайло розповідає: у найкращому разі за один день можна "закрити" два-три дзвінки. Багаті та довірливі росіяни трапляються не так часто, а абсолютна більшість відмовляється розмовляти по телефону із шахраями.

    "У нас в офісі є хлопець, який закрив 10 дзвінків. Фактично він сам план офісу на день виконав. У нас план тоді був 200 тис. рублів на день (близько 98 тис. грн)", – розповідає хлопець.

    Незважаючи на всі спроби романтизувати роботу "офісів", усі, хто беруть участь у цьому, вчиняють кримінальний злочин. За шахрайство можна отримати до 8 років ув'язнення. В офісах заведено жартувати про "маски-шоу", нібито якщо буде обшук, то всіх за 2 години попередять. Насправді кожен співробітник "офісу" у будь-який момент ризикує опинитися за ґратами.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми